خانه » بازرگانی » پیشی گرفتن دولت دوازدهم از دولت یازدهم در واردات از چین
پیشی گرفتن دولت دوازدهم از دولت یازدهم در واردات از چین
پیشی گرفتن دولت دوازدهم از دولت یازدهم در واردات از چین

پیشی گرفتن دولت دوازدهم از دولت یازدهم در واردات از چین

براساس گزارش شهریورماه گمرک جمهوری اسلامی ایران، دولت دوازدهم از دولت یازدهم در واردات از چین پیشی گرفته است.

بر اساس گزارش گمرک، در شهریورماه امسال واردات کالا از چین با جهش ناگهانی مواجه شده و نسبت به ماه قبل ۸۹ درصد بیشتر شده است.

این آمار نشان می‌ دهد واردات کالا از چین در شهریورماه امسال افزایش عجیبی داشته و به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است. در حالی که ماه قبل از آن یعنی مرداد، فقط ۷۶۰ میلیون دلار کالای چینی وارد کشور شده بود.

بر این اساس، در شهریورماه نسبت به مردادماه سال جاری، واردات کالا از چین ۸۹ درصد رشد جهشی است. بر مبنای این گزارش گمرک همچنین از افزایش ۱۶.۵ درصدی مجموع واردات از چین در نیمه اول امسال خبر داده است.

دولت دوازدهم در حال زدن رکورد دولت یازدهم

بر اساس گزارش گمرک، در نیمه اول سال جاری ۵ میلیارد و ۶۹۶ میلیون دلار کالای چینی وارد کشور شده است که ۲۴.۱ درصد از کل واردات کشور در این مدت را شامل می‌شده است. کل واردات کشور در نیمه اول امسال ۲۳.۶ میلیارد دلار بوده است.

در نیمه اول سال گذشته مجموع کالاهای وارداتی از چین به کشورمان ۴ میلیارد و ۸۸۹ میلیون دلار بود. از این رو واردات از چین در نیمه اول امسال ۸۰۷ میلیون دلار معادل ۱۶.۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است دولت یازدهم رکورد دار واردات کالاهای چینی در تمامی اعصار تاریخ ایران محسوب می‌شود. در دوره ۴ ساله دولت یازدهم ۴۴.۹ میلیارد دلار کالا از چین وارد کشور شد که نزدیک به ۱۸ میلیارد دلار بیشتر از دولت دهم بود.

از آنجا که دولت دوازدهم از اواخر مرداد ماه تشکیل شده، با توجه به آمار ماهانه واردات از چین می‌توان گفت دولت دوازدهم در حال زدن رکورد دولت یازدهم در واردات از چین است.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رئیس بسیج اصناف کشور: شاهد قاچاق سازماندهی شده هستیم

رئیس بسیج اصناف کشور: شاهد قاچاق سازماندهی شده به کشور هستیم

طبق اظهارات رئیس بسیج اصناف کشور شاهد قاچاق سازماندهی شده هستیم و واردات بی رویه ...