خانه » بازرگانی » سالانه حداکثر ۳۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم
سالانه حداکثر ۳۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم
سالانه حداکثر ۳۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم

سالانه حداکثر ۳۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم

سید کامل تقوی نژاد رئیس سازمان مالیاتی کشور با بیان اینکه سالانه حداکثر ۳۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم بیان داشت : در شش ماه گذشته ۴۰ هزار میلیارد تومان مالیات از مؤدیان اخذ شده است.

سید کامل تقوی نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اهداف سفر خود و هیئت همراه به شهر کاشان اظهار داشت: مالیات یکی از منابع اصلی تامین کنندگان بودجه کشور است و لذا به عنوان یک موضوع مهم در اقتصاد مقاومتی مطرح شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی در ادامه پرداخت مالیات را برای توسعه کشور امری لازم و واجب دانست و ضمن اشاره به این مهم افزود: اعتماد به مردم با توجه به شرایط اقتصادی فعلی باید مورد توجه قرار گرفته و تعامل با مردم ، تسریع در ادامه خدمات و تسهیل در امر اخذ مالیات نیز از موضوعات مورد بحث و بررسی است که سازمان مالیاتی نیز توجه ویژه ای به آن دارد.

حجم ۳۰ هزار میلیاردی فرار مالیاتی

رئیس سازمان مالیاتی کشور همچنین ضمن اشاره به بخشودگی جرائم و تقسیط مالیات های پرداختی توسط ادارات آن شهر خاطر نشان کرد: طی شش ماه گذشته ۴۰ هزار میلیارد تومان مالیات و هشت هزار میلیارد تومان نیز عوارض ویژه شهرداری ها اخذ شده است.

نقوی نژاد با بیان اینکه ۳۸ درصد بودجه کشور با استفاده از مالیات تأمین می شود، تصریح کرد: بر طبق آمارها بین ۱۴ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان با توجه به اقتصاد زیر زمینی، قاچاق، عدم شفافیت اقتصادی و غیره فرار مالیاتی وجود دارد.

وی در انتها نیز ضمن اشاره به کسب اطلاعات و تجهیز ادارات مالیاتی مناطق ابراز داشت: با استفاده از امکانات به کار گرفته شده طی سال های اخیر توانستیم در سال گذشته پنج هزار میلیارد تومان مالیات از محل فرار مالیاتی جذب کنیم و که این مبلغ به خزانه کشور واریز شد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

مالیات یکی از روش‌های تامین هزینه‌های اداره کشور و پیشرفت آن

مالیات یکی از روش‌های تامین هزینه‌های اداره کشور و پیشرفت آن

مالیات از دیرباز یکی از روش‌های حاکم برای تامین هزینه‌های اداره کشور بوده و دولت‌های ...