خانه » بازرگانی » احیای ۵۰۰ بنگاه اقتصادی بحران زده در پنج استان با تسهیلات پرداختی
احیای 500 بنگاه اقتصادی بحران زده در پنج استان با تسهیلات پرداختی
احیای ۵۰۰ بنگاه اقتصادی بحران زده در پنج استان با تسهیلات پرداختی

احیای ۵۰۰ بنگاه اقتصادی بحران زده در پنج استان با تسهیلات پرداختی

مدیرعامل بانک ملی ایران از احیای ۵۰۰ بنگاه اقتصادی بحران زده در پنج استان با تسهیلات پرداختی این بانک در چهار سال گذشته خبر داد.

به گزارش دوشنبه تارنمای این بانک، محمدرضا حسین زاده اعلام کرد حجم تسهیلات پرداختی در این بخش به حدود ۱۴ هزار و ۸۸۳ میلیارد ریال می رسد.

این واحدهای بحرانی در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، تهران و قزوین قرار دارند.

وی افزون کرد: در استان خراسان رضوی ۵۳ واحد بحرانی، هر کدام بیش از ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات از بانک ملی ایران دریافت کردند که مجموع این تسهیلات به پنج هزار و ۵۲۲ میلیارد ریال می رسد.

به گفته حسین زاده، این واحدها در بخش های مختلف صنعت و معدن، خدمات، مسکن، صادرات، کشاورزی و صنایع تبدیلی فعال شده اند.

فعالیت واحدهای بنگاه اقتصادی بحران زده

در استان خراسان جنوبی نیز بیش از یک هزار و ۲۷۵ میلیارد ریال تسهیلات به ۹ واحد بحران زده پرداخت شد که در زمینه تولید سیمان، لوله و پروفیل، مرغ داری، خدمات الکترونیک و … فعالیت می کردند.

حسین زاده به پرداخت بیش از چهار هزار و ۹۲۱ میلیارد ریال تسهیلات به ۲۹۸ واحد بحرانی استان یزد در چهارسال گذشته اشاره کرد که در زمینه فولاد، فرش، ساختمان، فرآورده های نسوز، کاشی و سنگ، پروفیل، تجهیزات برقی، پلاستیک، الیاف، کاغذ و… فعال بودند.

در استان قزوین نیز ۱۰۳ بنگاه اقتصادی فعال در بخش های دامداری، گلخانه، مرغداری، ظروف یک بار مصرف، سفال، فولاد، لامپ، آجر و … بیش از ۴۸۵ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

به گفته وی، در سه منطقه جنوب، مرکز و شرق تهران نیز بیش از ۲ هزار و ۶۷۸ میلیارد ریال تسهیلات برای احیای بنگاه های اقتصادی بحران زده پرداخت شد و دستکم ۳۸ واحد به چرخه فعالیت و تولید بازگشتند.

پرداخت تسهیلات به بنگاه های اقتصادی برای خروج از رکود، از سیاست های اصلی نظام بانکی از پارسال تاکنون بوده است؛ بر این اساس پارسال بیش از ۱۶۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۲۴ هزار و ۲۳۲ واحد تولیدی کوچک و متوسط اختصاص یافت.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

مصادره اموال بدهکاران بانک‌ها نشانی از رویکرد بنگاهداری بانک‌ها

مصادره اموال بدهکاران بانک‌ها نشانی از رویکرد بنگاهداری بانک‌ها

مطابق اظهارات عضو هیات مدیره کانون مشاوران اعتباری و سرمایه‌ گذاری بانک‌ ها مصادره اموال ...