خانه » بورس،ارز، سکه » قابل پیش‌بینی بودن افزایش اخیر قیمت طلا و ارز در ایران
قابل پیش‌بینی بودن افزایش قیمت طلا و ارز در ایران
قابل پیش‌بینی بودن افزایش قیمت طلا و ارز در ایران

قابل پیش‌بینی بودن افزایش اخیر قیمت طلا و ارز در ایران

اتفاقاتی که در بازار طلا و ارز در ایران رخ داد، افزایش قیمت‌ها را قابل پیش‌بینی کرده بود؛ خصوصا آن‌که آمارهای اقتصادی آمریکا از یک سو و افزایش تنش‌های سیاسی هم در منطقه خاورمیانه و هم در جهان، میان آمریکا و کره‌شمالی این روند را تقویت کرد.

افزایش قیمت طلا و سکه و ارز در بازار این روزها توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران خُرد را به خود جلب کرده است.

به گزارش آی آر اتصاد به نقل از تجارت‌نیوز، اتفاقاتی که در بازارهای موازی این بازارها در ایران رخ داد، افزایش قیمت‌ها را قابل پیش‌بینی کرده بود؛ خصوصا آن‌که آمارهای اقتصادی آمریکا از یک سو و افزایش تنش‌های سیاسی هم در منطقه خاورمیانه و هم در جهان، میان آمریکا و کره‌شمالی این روند را تقویت کرد.

ترامپ حالا به یکی از خبرسازترین چهره‌های جهان تبدیل شده است، کسی که سخنانش هر روز اتفاقی تازه را برای دلار، بازارهای سهام و نفت و طلا رقم می‌زند. هرچند بسیاری از کارشناسان معتقدند تداوم این روند بی‌تردید تاثیر وی را بر بازارهای جهانی در آینده‌ای نزدیک کاهش خواهد داد.

حالا دلار در مرز چهار هزار تومان ایستاده و سکه نیز مترصد رسیدن به قیمت یک میلیون وسیصد هزار تومان برای هر قطعه است و همین موضوع نگاه خیره سرمایه‌گذاران به این بازارها را سبب شده است.

قابل پیش‌بینی بودن نوسانات قیمت طلا و سکه

اسماعیل محمد ولی، رییس انجمن کارفرمایان صنعت طلا و جواهر بیان داشت: افزایش قیمت طلا در بازارهای داخلی و خارجی قابل پیش بینی بود.

وی افزون کرد: بازارهای جهانی تحت تاثیر تنش‌های سیاسی میان کره‌شمالی و آمریکا با افزایش قیمت طلا روبرو شدند؛ از سوی دیگر رصد وضعیت بازار نشان می‌دهد خریدهای عمده کشورهای هند و روسیه از یک سو و دانمارک و هلند از سوی دیگر در این بازار بی‌تاثیر نبوده است.

دلایل تضعیف دلار

این فعال بازار طلا تضعیف دلار را مهم‌ترین عالم تقویت طلا دانست و اضافه کرد: در بازار داخلی نیز به سنت هرساله شاهد به کف رسیدن تقاضا و آرامش بازار، هم‌زمان با ورود به بازار محرم بودیم اما خروج از دهه اول محرم، روند افزایشی را مجددا بر بازار طلا حاکم کرد.

او ادامه داد: در ضمن باید توجه داشت تبعات کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی نیز به تدریج در حال آشکار شدن است و بسیاری از سرمایه‌هایی که تا پیش از این وارد بانک‌ها می‌شدند، امروز دوباره سر از بازار طلا و سکه درآورده‌اند چرا که قابلیت نقدشوندگی این بازار بسیار بالاست و خانوار ایرانی از دیرباز این بازار را به عنوان محلی برای سرمایه‌گذاری خود تعیین کرده بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

روند نزولی فلز زرد با آغاز مذاکرات امیدوارکننده سئول-پیونگ‌یانگ

روند نزولی فلز زرد با آغاز مذاکرات امیدوارکننده سئول-پیونگ‌یانگ

طلای جهانی همزمان با مذاکرات امیدوارکننده سئول-پیونگ‌یانگ روند نزولی به خود گرفت. فلز زرد که ...