خانه » عمومی اقتصاد » بسته سرمایه‌گذاری در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
بسته سرمایه‌گذاری در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
بسته سرمایه‌گذاری در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

بسته سرمایه‌گذاری در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

بسته سرمایه‌گذاری برای استفاده از فرصت‌های مالی سرمایه‌گذاران در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برای توسعه میدان‌های گازی، نفتی و احداث ایستگاه‌های تقویت فشار مشتمل بر ۵.۵ میلیارد دلار برآورد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تجارت‌نیوز، به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران؛ ​شهریار آقایی، مدیر برنامه‌ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها اظهار داشت: فرصت‌های سرمایه‌گذاری شامل احداث ایستگاه‌های تقویت فشار گاز میدان‌های کنگان، هما، وراوی، نار و سرخون است. همچنین توسعه میدان‌های گازی هالگان، سفیدزاخور، سفیدباغون، دی، آغار، مدار، پازن، خارتنگ، تابناک و گردان در ردیف توسعه میدان‌های گازی قرار دارد.

وی درباره توسعه میدان‌های نفتی افزون کردد: میدان‌های نفتی آبان، پایدار، پایدار غرب، دانان، چشمه خوش، دالپری، نفت شهر، سومار، دهلران و خیام شامل برنامه توسعه‌ای می‌شود.

جزئیات بسته سرمایه‌گذاری

این مقام مسوول در رابطه با طرح‌ها و پروژه‌های در دست اقدام این مدیریت تصریح کرد: در این مدیریت، بودجه‌ریزی، کنترل تعداد ١١طرح ، ٨١ پروژه و ١۵٧۴ زیرپروژه به‌طور مستمر در حال انجام است . هم‌اکنون حدود ٢۵٠ پروژه در حال اجراست که ٢٠٠ مورد آن در بخش مدیریت مهندسی و ساختمان و ۵٠ پروژه در شرکت‌های تابعه را شامل می‌شود.

مدیر برنامه‌ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در رابطه با پروژه‌های عمده در دست اجرای این شرکت خاطرنشان کرد: طراحی، ساخت و نصب واحدهای فرآورشی بخش گاز پالایشگاه فراشبند با هدف فرآورش روزانه ٢٠میلیون متر مکعب گاز از میدان آغار با حدود ٣٠ درصد پیشرفت در حال اجراست. همچنین طرح جمع‌آوری و تزریق گاز همراه میدان سروستان و سعادت‌آباد در مراحل پایانی آن قرار دارد.

آقایی درباره طرح جمع‌آوری و تزریق گاز همراه میدان نفتی چشمه‌خوش اظهار داشت: این طرح با هدف جمع آوری گازهای همراه نفت جهت تامین خوراک NGL۳۱۰۰ و تزریق گاز در میدان چشمه‌خوش بوده و هم اکنون پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است و باید تا قبل از اتمام واحد NGL۳۱۰۰ به بهره‌برداری برسد.

این مقام مسوول از انجام مطالعات مفهومی، طراحی پایه و تهیه اسناد مناقصه EPC طرح احداث ایستگاه تقویت گاز میدان هما خبر داد و افزود: این طرح به منظور نگهداشت سقف تولید به میزان بیش از ١٨ میلیون متر مکعب گاز در فصول گرم و برداشت روزانه ٢٢ میلیون متر مکعب در روز در ماه‌های سرد سال صورت‌گرفته و پیشرفت آن ٩٠ درصد است.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دور تازه مذاکرات با مدیران نفتی ایران توسط شرکت‌های نفتی روسیه

دور تازه مذاکرات با مدیران نفتی ایران توسط شرکت‌های نفتی روسیه

شرکت‌های نفتی روسیه در آستانه سفر رئیس‌جمهوری کشور خود به تهران، دور تازه مذاکرات را ...