خانه » اخبار جهان » افزایش قیمت طلا با آماده شدن کره شمالی برای آزمایش موشک
افزایش قیمت طلا با آماده شدن کره شمالی برای آزمایش موشک
افزایش قیمت طلا با آماده شدن کره شمالی برای آزمایش موشک

افزایش قیمت طلا با آماده شدن کره شمالی برای آزمایش موشک

افزایش قیمت طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به علت نگرانی ناشی از اخبار مربوط به آماده شدن کره شمالی برای آزمایش یک موشک دوربرد و همچنین کاهش ارزش دلار اتفاق افتاد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رویترز، قیمت طلا از کمترین رقم در ۲ ماه گذشته به علت نگرانی ناشی از اخبار مربوط به آماده شدن کره شمالی برای آزمایش یک موشک دوربرد و همچنین کاهش ارزش دلار فاصله گرفت.

تای وانگ، رئیس بخش فلزهای گران بهای بازارهای سرمایه بی‌ام‌اُ در نیویورک گفت: گزارش آزمایش موشکی کره شمالی که به می‌تواند به سواحل امریکا برسد به همراه تضعیف ارزش دلار سبب شد تا طلا از کمترین قیمت دو ماه گذشته فاصله بگیرد. هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۸٫۴۶ دلار افزایش ۱۲۷۶٫۶۸ دلار معامله شد.

طلا طی ماه گذشته ۷ درصد از ارزش خود را از دست داد که معاملات احتکاری را در سطح کنونی بسیار بااحتیاط می‌کند از اینرو ما پیش از اینکه ۱۲۵۰ دلار را ببینیم ممکن است شاهد ۱۳۰۰ دلار باشیم.

افزایش قیمت طلا و کاهش ارزش دلار

فوآد رزاق‌زاده، تحلیلگر فنی در فورکس گفت: افزایش‌های اولیه دلار از بین رفته است چراکه بازیگران بازار برآوردهای هوشیارانه‌تری در مورد گزارش مشاغل اتخاذ کردند و متوجه شدند که افزایش شدید در متوسط درامدهای ساعتی ممکن است به علت کاهش قابل توجه در دستمزدهای کم باشد و بیشتر از افزایش حقیقی در درآمدها، تندباد بر فرصت‌های شغلی اثر گذاشته است.

وقتی ارزش دلار افت کرد، فلزهای گران‌بها که با دلار قیمت‌گذاری می‌شود، ارزش می‌گیرند. ارزش طلا طی هفته گذشته ۰٫۵ درصد کاهش یافت و چهارمین هفته کاهشی خود را رقم زد که طولانی‌ترین نوار خسارت هفتگی این فلز گران‌بها در سال جاریست.

ذخایر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا ۱۳٫۶ تن در هفته گذشته کاهش یافت و نخستین خروج سرمایه هفتگی در ۹ هفته گذشته و بیشترین از اواخر جولای را رقم زد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیش بینی افزایش قیمت طلا طی هفته جاری با توجه به اوضاع ترکیه

پیش بینی افزایش قیمت طلا طی هفته جاری با توجه به اوضاع ترکیه

به نظر عموم کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران که در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز ...