خانه » اخبار جهان » عدم مخالفت در درون اوپک در مورد تمدید توافق کاهش تولید

عدم مخالفت در درون اوپک در مورد تمدید توافق کاهش تولید

طبق اظهارات وزیر نفت ایران، عدم مخالفت در درون اوپک در مورد تمدید یا حتی تعمیق توافق کاهش تولید برای خلاص شدن از شر مازاد عرضه مشاهده می شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رویترز، وزیر نفت ایران گفت، وی هیچ مخالفتی در درون اوپک در مورد تمدید یا حتی تعمیق توافق کاهش تولید برای خلاص شدن از شر مازاد عرضه نمی بیند.

هدف از توافق کاهش تولید بین اوپک و سایر تولید کنندگان از جمله روسیه، کاهش روزانه ۱٫۸ میلیون بشکه ای تولید نفت است و این توافق قبلا تا پایان مارس ۲۰۱۸ تمدید شده است.

عدم مخالفت با کاهش تولید نفت برای رفع مازاد عرضه

بیژن نامدار زنگنه در پاسخ به این سوال که آیا مذاکراتی برای تعمیق یا تمدید توافق کاهش تولید در جریان است یا نه بیان داشت: این بستگی به تصمیم جمعی و اجماع در درون اوپک دارد، اما من فکر می کنم مخالفتی با این پیشنهاد وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار رویترز مبنی بر اینکه آیا منظورش عدم مخالفت در درون اوپک در مورد کاهش بیشتر تولید است تصریح کرد: بله من در حال بحث (در این باره) هستم.

در همین حال، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه این هفته گفت که تعهد اوپک و دیگر تولید کنندگان از جمله روسیه برای کاهش تولید و افزایش قیمت ها، ممکن است به جای پایان یافتن در مارس ۲۰۱۸، تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید شود.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه هم گفته، مسکو از پیوستن کشورهای جدید به توافق کاهش تولید برای محدود کردن عرضه نفت استقبال می کند.

این در حالی است که ملک سلمان، پادشاه عربستان به مسکو سفر کرده است.

در همین رابطه، موسسه اوراسیا گروپ در گزارشی نوشت: پوتین و ملک سلمان، به احتمال بسیار زیاد به توافقی بر سر تمدید توافق کاهش تولید، ولو با کاستن از تعهد به کاهش تولید دست خواهند یافت، اما آن را اعلام نخواهند کرد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

انتظار کاهش صادرات نفت ایران به اروپا و سایر مقاصد صادراتی

انتظار کاهش صادرات نفت ایران به اروپا و سایر مقاصد صادراتی

طبق اظهارات یک منبع آگاه، انتظار می‌رود میزان صادرات نفت ایران به اروپا در ماه ...