خانه » سایر » باید به رشد هشت درصدی در اقتصاد کشور دست پیدا کنیم
باید به رشد هشت درصدی در اقتصاد دست پیدا کنیم
باید به رشد هشت درصدی در اقتصاد دست پیدا کنیم

باید به رشد هشت درصدی در اقتصاد کشور دست پیدا کنیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب کشور باید به رشد هشت درصدی در اقتصاد دست یابد که برای تحقق هریک درصد رشد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پول نیاز است.

علی ربیعی پنجشنبه شب در نشست شورای اداری تربت حیدریه افزون کرد: در مجموع برای تحقق هشت درصد رشد اقتصادی کشور به ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: دولت دوازدهم دو برنامه اصلی کاهش فقر و افزایش رفاه مردم و نیز ایجاد اشتغال را هدفگذاری کرده است.

رشد هشت درصدی و بیکاری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: هم اینک در کنار مساله اشتغال به عنوان یک مساله اصلی در کشور، آب نیز به دلیل بی برنامه بودن، هدر رفتن بی اندازه، ناسازگاری طبیعی، شیوه غلط نگهداری و مصرف به مساله اصلی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر کشور به سمت سالمند شدن پیش می رود بطوری که تعداد سالمندان ایران از هفت میلیون و ۲۰۰ هزار نفر امسال به ۳۰ میلیون نفر در سالهای نه چندان دور خواهد رسید و این یک مساله اصلی در کشور خواهد بود.

ربیعی افزود: باید برای همه مسایل مذکور برنامه داشته باشیم اما مهمترین مساله کنونی کشور بیکاری است که باید تلاش کنیم ظرفیتهای نظام را بر بیکاری غلبه دهیم تا تبدیل به بحران نشود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه اشتغال با چند مساله مواجهیم. نخستین مساله وجود رکود مزمن بود که از سال ۸۷ آغاز شد و بیش از ۶۰ درصد کسری رشد اقتصادی در پی داشت. هم اینک نیز ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی با توجه به بازار سرمایه، بودجه عمرانی، توان بانکی و میزان جذب سرمایه گذار خارجی در کشور دشوار است. می توان این نقایص را با افزایش بهره وری، شیوه های فنی و حرفه ای و ارتقا مهارت آموزی جبران کرد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ایجاد اشتغال ، رفع فقر و ساماندهی صندوق های بازنشستگی در سال 96

ایجاد اشتغال ، رفع فقر و ساماندهی صندوق های بازنشستگی در سال ۹۶

بنا بر اظهارات علی ربیعی در تشریح برنامه های  ۱۰۰روزه عملکرد وزارت کار، با تدابیر ...