خانه » اخبار جهان » ۳برابر شدن صادرات آمریکا به ایران همزمان با افت واردات از ایران
۳برابر شدن صادرات آمریکا به ایران همزمان با افت واردات از ایران
۳برابر شدن صادرات آمریکا به ایران همزمان با افت واردات از ایران

۳برابر شدن صادرات آمریکا به ایران همزمان با افت واردات از ایران

بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا، صادرات آمریکا به ایران در هشتمین ماه سال جاری میلادی بیش از ۳ برابر شد و به رقم ۳۴.۷ میلیون دلار رسید.

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان دهنده آن است که مبادلات تجاری این کشور با ایران در ۸ ماهه نخست سال جاری میلادی افت ۲۵ درصدی داشته است. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، مبادلات تجاری دو کشور در ۸ ماهه نخست سال میلادی گذشته بالغ بر ۱۶۷٫۳ میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به ۱۲۵٫۶ میلیون دلار کاهش یافته است.

آمار واردات و صادرات آمریکا

همچنین بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا اوت امسال ۸۲٫۸ میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۲۳ درصدی داشته است. آمریکا در ماه های ژانویه تا اوت ۲۰۱۶ بالغ بر ۱۰۸٫۵ میلیون دلار کالا به کشور ایران صادر کرده بود.

واردات آمریکا از ایران در ۸ ماهه نخست امسال نیز ۴۲٫۸ میلیون دلار گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل (سال ۹۵) افت ۲۷ درصدی داشته است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران ۵۸٫۸ میلیون دلار بوده است.

با این حال در ماه اوت ۲۰۱۷ صادرات آمریکا به ایران نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بیش از ۳ برابری داشته و به ۳۴٫۷ میلیون دلار رسیده است. آمریکا در ماه اوت سال قبل ۱۰٫۸ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

با وجود رشد بیش از ۳ برابری صادرات به ایران واردات آمریکا از ایران در اوت ۲۰۱۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل یک پنجم شده و به ۳٫۵ میلیون دلار رسیده است. این کشور در اوت سال قبل ۱۶٫۸ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دور تازه مذاکرات با مدیران نفتی ایران توسط شرکت‌های نفتی روسیه

دور تازه مذاکرات با مدیران نفتی ایران توسط شرکت‌های نفتی روسیه

شرکت‌های نفتی روسیه در آستانه سفر رئیس‌جمهوری کشور خود به تهران، دور تازه مذاکرات را ...