خانه » اخبار جهان » تقویت ارزش دلار مانع از افزایش قیمت طلا در بازار جهانی شد
تقویت ارزش دلار مانع از افزایش قیمت طلا در بازار جهانی شد
تقویت ارزش دلار مانع از افزایش قیمت طلا در بازار جهانی شد

تقویت ارزش دلار مانع از افزایش قیمت طلا در بازار جهانی شد

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت جهانی طلا در هفته‌های آینده تحت تاثیر سیاست های پولی بانک‌های مرکزی بزرگ جهان و تقویت ارزش دلار قرار خواهد داشت. در حالی که فدرال رزرو آمریکا افزایش نرخ بهره و سیاست‌های پولی سختگیرانه را در اولویت قرار داده از سوی دیگر بانک‌های مرکزی اروپا و ژاپن تمایلی برای متوقف کردن سیاست‌های انبساطی پولی ندارند.

انتشار آمارهای مثبت و امیدوارکننده درباره وضعیت بخش خدمات در اقتصاد آمریکا موجب شد تا ارزش دلار همچنان تقویت شود و این مانع بزرگی برای افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سایت طلا، بر اساس این گزارش سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار آمارهای اشتغال در آمریکا هستند. این گزارش قرار است روز جمعه منتشر شود.

قیمت هر اونس طلا امروز پنجشنبه به ۱۲۷۴ دلار رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است. رشد بخش خدمات در آمریکا موجب شده است تا شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی با افزایش روبرو شود.

سیاست های پولی بانک‌های مرکزی و تقویت ارزش دلار

رشد بخش خدمات آمریکا در ماه سپتامبر به بالاترین سطح خود در ۱۲ ماه اخیر رسیده است. میزان اشتغال در این بخش نیز با افزایش چشمگیری همراه شده است.

در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برنامه های اصلاح مالیاتی خود را پیشنهاد داده است، کارشناسان اقتصادی بر این باورند که کسری بودجه سنگین دولت آمریکا مانع بزرگی برای اجرای این اصلاحات خواهد بود.

تازه ترین گمانه زنی ها نشان می دهد که ترامپ تا ۳ هفته آینده رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا را معرفی خواهد کرد. به نظر می رسد جانت یلن هنوز شانس این را دارد که به عنوان رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا معرفی شود.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار، سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان قرار خواهد داشت. از سوی دیگر تحولات مربوط به بحران هسته ای و موشکی کره شمالی نیز می تواند تاثیر زیادی بر تقاضا و قیمت طلا داشته باشد.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز می تواند عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا باشد.اظهارات مهم مقام های ارشد بانک های مرکزی آمریکا انگلیس و اروپا نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات بازارهای بین المللی به خصوص بازار  طلا داشته باشد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

جابه جایی قیمت طلا براساس منافع در بازار جهانی و کاملاً محرمانه

جابه جایی قیمت طلا براساس منافع در بازار جهانی و کاملاً محرمانه

بنا بر عقیده یک کارشناس اقتصادی آمریکا از سال ۱۹۹۳ قیمت طلا را براساس منافع ...