خانه » سایر » دولت برای کاهش هزینه های جاری نباید دست روی حقوق کارمندان بگذارد
دولت برای کاهش هزینه های جاری نباید دست روی حقوق کارمندان بگذارد
دولت برای کاهش هزینه های جاری نباید دست روی حقوق کارمندان بگذارد

دولت برای کاهش هزینه های جاری نباید دست روی حقوق کارمندان بگذارد

طبق اظهارات نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، دولت برای کاهش هزینه های جاری نباید دست روی حقوق کارمندان بگذارد بلکه با کوچک کردن بدنه دولت می تواند به این هدف دست پیدا کند.

علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه چارچوب های بودجه سال ۹۷ را ارائه کرده است، در خصوص افزایش نرخ ارز تصریح کرد: دولت برای سال ۹۷ نرخ ارز را ۳۵۰۰ تومان بیان کرده است که نشان دهنده عزم دولت برای اجرای سیاست تک نرخی شدن ارز و نزدیک کردن قیمت ارز به نرخ بازار است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین افزایش نرخ ارز برای سال آتی از۳۳۰۰ به ۳۵۰۰ تومان گامی برای رسیدن به ارز تک نرخی است.

نماینده مردم اراک در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست تک نرخی شدن ارز سیاست منطقی است، بیان داشت: در این شرایط  ضرورت دارد که فعالان اقتصادی وضعیت شفافی داشته باشند، چرا که ارز چند نرخی یا دو نرخی آثار خوبی در بازار نداشت، این موضوع را سالهای گذشته با ارز مبادلاتی، چند نرخی و دو نرخی شاهد بودیم.

کاهش هزینه های جاری دولت برای سال آتی

وی با بیان اینکه افزایش نرخ ارز برای تک نرخی شدن ارز، یادآور شد: اما موضوع این است که سیاست تک نرخی شدن ارز، چه هزینه ای برای دولت دارد و نباید این سیاست با هزینه های سنگین اجرایی شود، بنابراین باید شرایط اقتصادی، زمانی و ارزی دولت ارزیابی شود.

این نماینده مجلس افزون کرد: به هر حال افزایش قیمت ارز با هدف نزدیک شدن به نرخ ارز آزاد است و این احتمال وجود دارد که دولت نیم نگاهی به افزایش درآمد خود از محل فروش ارز دارد.

کریمی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش ۵ درصدی دستمزد کارمندان در بودجه سال ۹۷، خاطرنشان کرد: افزایش حقوق کارمندان باید متناسب با نرخ تورم باشد، اما از آنجایی که دولت مشکلات مالی بسیاری دارد و باید طبق قانون برنامه ششم توسعه هزینه های جاری را در بودجه کاهش دهد به سمت مدیریت حقوق کارمندان رفته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ابلاغ بخشنامه افزایش 19.5 درصدی حداقل دستمزد برای سال جاری

ابلاغ بخشنامه افزایش ۱۹٫۵ درصدی حداقل دستمزد برای سال جاری

صبح امروز یعنی یکشنبه ۲۶ فروردین ماه بخشنامه افزایش ۱۹.۵ درصدی حداقل دستمزد و افزایش ...