خانه » سایر » نرخ بیکاری در هیچ شهرستانی به ۶۰ درصد نمی رسد
نرخ بیکاری در هیچ شهرستانی به ۶۰ درصد نمی رسد
نرخ بیکاری در هیچ شهرستانی به ۶۰ درصد نمی رسد

نرخ بیکاری در هیچ شهرستانی به ۶۰ درصد نمی رسد

پیرو اعلام بیکاری ۶۰ درصدی در برخی شهرها از سوی وزیر کشور، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار نسبت به این خبر واکنش نشان داد و بیان داشت: آمارهایی که در اختیار ماست نشان می‌دهد نرخ بیکاری در هیچ شهرستانی به ۶۰ درصد نمی‌رسد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، ۹مهر ماه سال جاری بود که عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور دولت دوازدهم درباره نرخ بیکاری گفت: علیرغم اعلام رقم ۱۲ درصد بیکاری در کل کشور به صورت میانگین، شاهد هستیم که در برخی از شهرها میزان بیکاری به ۶۰ درصد رسیده است.

وی تصریح کرد: برخلاف اعلام رسمی رقم ۱۲ درصد بیکاری در کل کشور برای بهار سال ۹۶، نرخ بیکاری در برخی از شهرهای کشور به بیش از ۶۰ درصد رسیده است و رقم بیکاری در بین تحصیل‌کرده‌ها بسیار بالاتر از آنچه به طور متوسط اعلام می‌شود است.

آمار متناقض از نرخ بیکاری

در حالی رحمانی فضلی ابراز نگرانی می کند که طرح های اشتغالزایی تکاپو و حرکت، یک سال است که آغاز شده است و بسیاری از کارشناسان بازار کار نسبت به آن نقد هایی را وارد کرده اند و بدون شک سیاست های وزارت کار در کاهش نرخ بیکاری به حساب می آید.

در همین راستا علاءالدین ازوجی، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار نسبت به اظهارات رحمانی فضلی واکنش نشان داده است.

علاءالدین ازوجی، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار، نرخ بیکاری در شهرها را ملاک مناسبی برای ارزیابی وضعیت اشتغال کشور نمی‌داند و معتقد است بررسی نرخ بیکاری در شهرستان‌ها می‌تواند تصویر بهتری از وضعیت اشتغال در مناطق مختلف ارائه دهد.

ازوجی درباره اظهارنظر وزیر کشور درباره نرخ بیکاری ۶۰ درصدی در برخی شهرها می‌گوید: ممکن است در برخی مناطق شهری شاهد چنین وضعی باشیم اما آمارهایی که در اختیار ماست نشان می‌دهد نرخ بیکاری در هیچ شهرستانی به ۶۰ درصد نمی‌رسد و در واقع بدترین وضعیت اشتغال بین شهرستان‌های کشور مربوط به شهرستان اسلام‌آباد غرب در استان کرمانشاه است که نرخ بی‌کاری ۳۸٫۶ درصد را در سال ۹۵ تجربه کرده است.

به گفته ازوجی وزارت کار اولویت‌هایی برای حل مشکل بیکاری در استان‌های محروم‌تر تعیین کرده است و تلاش می‌کند با کمک به کارآفرینان در این استان‌ها قسمتی از مشکلات در این مناطق را به‌طور خاص حل کند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ملموس نبودن اشتغالزایی علیرغم ایجاد 600 تا 700 هزار شغل

ملموس نبودن اشتغالزایی علیرغم ایجاد ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار شغل

مطابق اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای این که اشتغالزایی در کشور برای ...