خانه » خودرو و حمل و نقل » افزایش قیمت در بازار فولاد علت مشکلات در تولید قطعات خودرو
افزایش قیمت در بازار فولاد علت مشکلات در تولید قطعات خودرو
افزایش قیمت در بازار فولاد علت مشکلات در تولید قطعات خودرو

افزایش قیمت در بازار فولاد علت مشکلات در تولید قطعات خودرو

طبق اظهارات رئیس اتحادیه آهنگران و صنعت‌گران خودرو، افزایش قیمت صورت گرفته در بازار فولاد موجب شده مشکلات بسیاری در عرصه تولید قطعات خودرو ایجاد شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تجارت‌نیوز، بلال امانی، بیان کرد: به‌طور طبیعی صنعت رابطه مستقیمی با فولاد، ورق و آهن‌آلات دارد، بر همین اساس کوچک‌ترین تغییر قیمت در عرصه قیمت فلزات موجب خواهد شد که صنایع متعددی تحت تاثیر قرار گیرند.

وی افزود: اکنون به دنبال تغییرات صورت گرفته در قیمت آهن و فولاد، مشکلات متعددی برای ما ایجاد شده و بر همین اساس پیشنهاداتی مبنی بر افزایش قیمت را مطرح کرده‌ایم اما با پیشنهاد ما موافقت نشده است، در حالی‌که وقتی قیمت آهن و فولاد افزایش پیدا می‌کند قیمت تمام شده انواع خودرو و قطعات آن نیز دستخوش تغییر می‌شود.

مشکلات افزایش قیمت در بازار فولاد

رییس اتحادیه آهنگران و صنعت‌گران خودرو همچنین تصریح کرد: به هر صورت اکنون با افزایش قیمت فلزات، چالش جدی برای ما ایجاد شده و باور ما این است که باید مسئولان در این زمینه فکری برای بهبود شرایط داشته باشند. در دوره‌ای برای رونق‌دهی به بازار مسکن به‌طور دستوری قیمت فولاد افزایش پیدا کرد اما این تصمیم ضربه جبران‌ناپذیری به ما وارد کرده است و قیمت تمام شده‌مان را به شدت افزایش داده است.

امانی با بیان این‌که با وجود این حجم افزایش قیمت ادامه فعالیت در عرصه قطعات خودرو با دشواری‌های بسیار مواجه است، ادامه داد: اکنون همکاران ما یا باید هزینه‌های خود را از سرمایه‌هایشان و پس‌اندازی که دارند تامین کنند یا دچار مشکلات متعدد شوند. قطعا چنین روندی برای بلند مدت پاسخ نداده و موجب می‌شود بعد از دوره‌ای کوتاه یا تولیدات این بخش به طور کلی متوقف شود یا شاهد استفاده از کالاهایی با کیفیت پایین‌تر از این باشیم.

وی همچنین یادآور شد: باید فکری کرد تا قیمت فولاد به حالت سابق باز گردد. اکنون ما نمی‌توانیم کیفیت کار را کمتر از آنچه است کنیم چرا که به هر حال خودرو و ایمنی آن از اهمیت بسیاری برخوردار است اما باید به این نکته وجود داشت که کیفیت اتفاقی نیست و باید برای رسیدن به آن هزینه شود. اکنون اگر تولیدکنندگان ما سود لازم را نداشته باشند رغبتی برای انجام تولیدات بیشتر نخواهند داشت.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رکود بخش مسکن بدون مشوق‌های مالیاتی و تسهیلات

رکود بخش مسکن بدون ایجاد مشوق‌های مالیاتی و تسهیلات

با وجود رکود بخش مسکن با این بخش مانند یک حوزه در رکود قرارگرفته رفتار ...