خانه » سایر » افزایش دستمزدها متناسب با حفظ حداقل قدرت خرید کارمندان
افزایش دستمزدها با حفظ حداقل قدرت خرید کارمندان
افزایش دستمزدها با حفظ حداقل قدرت خرید کارمندان

افزایش دستمزدها متناسب با حفظ حداقل قدرت خرید کارمندان

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه، محاسبات مجلس با بیان اینکه بودجه ریزی باید بر اساس واقعیت باشد تاکید کرد به نحوی باید افزایش دستمزدها اتفاق افتد که حداقل قدرت خرید کارمندان حفظ شود.

محمدمهدی مفتح، با اشاره به اعلام اعداد و ارقام بودجه سال ۹۷ از سوی سخنگوی دولت، بییان داشت: مناسب ترین بودجه آن است که اعداد و ارقام و پیش بینی ها به واقعیت درآمد و هزینه نزدیک باشد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه، محاسبات مجلس شورای اسلامی توصیه کرد: در تنظیم بودجه نباید به این سمت برویم که اول هزینه ها را برآورد کنیم و متناسب با آن درآمدی را متصور شویم، بلکه در ابتدا باید با واقعیت میزان درآمدی کشور مواجه شویم و سپس با اولویت هزینه ها را برآورد کنیم.

افزایش دستمزدها با حفظ قدرت خرید

نماینده مردم تویسرکان در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه برای سال ۹۷ قیمن نفت را کمتر از ۵۰ دلار در نظر گرفته است، گفت: برای برآورد و ارزیابی این رقم باید بررسی شود که پیش بینی جهانی برای قیمت نفت چه رقمی است و متناسب با آن باید در بودجه سال ۹۷ برآورد قیمت شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر قیمت جهانی و پیش بینی های موسسات بین المللی، می توانیم به قیمت نفتی که کشورهای همسایه در بودجه شان در نظر گرفته اند رجوع کنیم و به دنبال آن بررسی کنیم سازمان برنامه و بودجه چه نگاهی به ارقام و به خصوص بهای نفت در بودجه سال آینده داشته است.

این نماینده مجلس در باره افزایش ۵ درصدی  دستمزد کارمندان در بودجه ۹۷، عنوان کرد: افزایش حقوق کارمندان باید متناسب با نرخ تورم باشد و باید به قدری افزایش یابد که اگر قرار نیست قدرت خرید آنها افزایش یابد حداقل قدرت خرید کارمندان حفظ شود.

مفتح تاکید دارد که برای ارزیابی افزایش ۵ درصدی دستمزد در سال ۹۷ باید نرخ تورم در سال آینده اعلام یا پیش بینی شود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تصور ایجاد کف قیمت جدید برای نفت در پی صعود نفت برنت به ۶۰ دلار

تصور ایجاد کف قیمت جدید برای نفت در پی صعود نفت برنت به ۶۰ دلار

پیرو صعود نفت برنت به ۶۰ دلار در هر بشکه، ۱۰ روز پیش بالای این ...