خانه » بازرگانی » توقف تولید پراید بدون درنظر گرفتن خودروی جایگزین
توقف تولید پراید بدون درنظر گرفتن خودروی جایگزین
توقف تولید پراید بدون درنظر گرفتن خودروی جایگزین

توقف تولید پراید بدون درنظر گرفتن خودروی جایگزین

توقف تولید پراید با تایید مسوولین شرکت سایپا شکل رسمی به خود گرفت و با توجه به اظهارات مطرح شده قبل از پایان سال ۹۷ شاهد حذف این خودرو خواهیم بود.

مسوولین خودروسازی سایپا در حالی خروج پیش از موعد مقرر پراید از بازار را تایید می کنند که هنوز جایگزین برای این خودرو  در نظر گرفته نشده و با توجه به شرایط کنونی می توان گفت با حذف پراید بدون در نظر گرفتن جایگزین، شاهد حذف بخش اعظمی از تقاضای موجود در بازار خودروهای صفر نیز خواهیم بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از عصر خودرو، بی توجهی خودروسازان به طراحی و نیز تولید خودرویی با رنج قیمتی ۲۰ تا ۲۲ میلیون تومان در شرایط فعلی که متقاضیان خرید خودروهای ارزان قیمت تاوان خودرویی را پرداختند که بیش از ربع قرن مهمان بی رقیب بازار خودروهای ارزان قیمت در بازار کشور بود.

توقف تولید پراید تکرار توقف پیکان

در این مدت هیچ خودرویی نتوانست برای مدت زمان طولانی در بازار ارزان قیمت ها ماندگار باشد؛ در این باره می توان به خودروهای چینی اشاره نمود که برای گرفتن سهم از بازار خودروهای ارزان وارد بازار خودرو کشور شدند، اما بعد از مدت کوتاهی از سوی متقاضیان خودروهای ارزان قیمت پس زده شدند، هرچند در حال حاضر چینی ها نیز خودرویی با رنج قیمتی پراید در بازار ندارند.

با این شرایط می توان گفت با خروج پراید نه تنها شاهد حذف این خودرو از بازار نخواهیم بود بلکه شاهد رونق کارکرده های پراید در بازار نیز باشیم؛ چرا که خریداران این خودرو  توان مالی خرید خودرو با رنج قیمتی بالاتر را نداشته و از این رو به خودروهای کارکرده ای روی خواهند آورد که بعضا از لحاظ ایمنی و استاندارد از خودرو صفر موجود نیز ضعیف تر نیز هستند.

از طرف دیگر نگرانی از نبود خودروی جانشین در بازار خودروهای ارازن قیمت در حالی شدت گرفته که مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان این مطلب که جایگزینی به لحاظ قیمتی برای پراید در نظر گرفته نشده است براین نگرانی دامن زده است.

با شرایط فعلی می توان گفت با خروج پراید به عنوان ارزان قیمت ترین خودرو در بازار به تییا خواهد رسید خودرویی که حداقل ۷ میلیون تومان از پراید گران تر بوده و برای خریداران خودرویی با رنج قیمتی پراید خودرویی ارزان قیمت محسوب نمی شود و با این شرایط نادیده گرفتن این بخش از بازار خودرو از سوی خودروسازان مو تواند موجب تکرار داستان خروج پیکان از خط تولید و نگرانی ها از نبود خودروی جایگزین شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

صنعت خودروسازی کشور از فناوری روز دنیا عقب مانده است

صنعت خودروسازی کشور از فناوری روز دنیا عقب مانده است

با حذف هزینه کرد مهندسی، صنعت خودروسازی کشور از فناوری روز دنیا عقب مانده است. ...