خانه » عمومی اقتصاد » برای توسعه تولید نفت کشور به سرمایه گذاری نیاز داریم
برای توسعه تولید نفت کشور به سرمایه گذاری نیاز داریم
برای توسعه تولید نفت کشور به سرمایه گذاری نیاز داریم

برای توسعه تولید نفت کشور به سرمایه گذاری نیاز داریم

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت بیان نمود: برای توسعه تولید نفت کشور به رقم ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار به سرمایه گذاری نیاز داریم که این مبلغ در داخل کشور موجود نیست، بنابراین لازم است از طریق قراردادهای خارجی، تولید نفت کشور را افزایش دهیم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، زنگنه امروز در بیست و نهمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت: برای حفظ عزت ایران و اسلام و برای پیشرفت کشور در شرایط فعلی نیز به مجاهدت ها، ایثارگری ها و افتخارآفرینی جهادگران در دوران دفاع مقدس نیازمندیم.

وی ادامه داد: در دوران جنگ برای دفاع از کشور، تلاش شبانه روزی می کردیم، امروز نیز برای ایجاد اشتغال و توسعه کشور باید شبانه روزی فعالیت نماییم.

وزیر نفت ضمن بیان اینکه باید ارزش های ایثارگری و فداکاری دوران دفاع مقدس به نسل جوان منتقل شود، افزود: در آغاز کار دولت یازدهم، میزان تولید نفت به کمتر از ۱ میلیون تن کاهش یافته بود که با تلاش فراوان و علیرغم مخالفت های برخی کشورهای اوپک در خارج و انتقادهای برخی در داخل، تولید نفت کشور به میزان تولید پیش از تحریم ها افزایش یافته است.

وی توضیح داد: برای توسعه تولید نفت کشور به رقم ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار به سرمایه گذاری نیازمندیم که در داخل کشور موجود نیست، بنابراین در تلاش هستیم از طریق قراردادهای خارجی، تولید نفت کشور را افزایش دهیم.

توسعه تولید نفت نیازمند سرمایه خارجی

نامدار زنگنه در ادامه با اشاره به این مطلب که بیشتر وزیران موفق دولت، سابقه فعالیت در جهاد سازندگی دارند بیان نمود: برای دفع شر از جمهوری اسلامی ایران  باید با عقلانیت و تدبیر و فداکاری،شبانه روزی تلاش کنیم؛ مشکلات کشور با شعار حل نمی شود. در مقابل فرزندان شهدا، مسئولیت سنگینی داریم و برای عزت کشور باید از جان و آبروی خود نیز بگذریم.

وی مشکلات کشور را بیکاری، رشد اقتصادی، برهم خوردن تعامل با دنیا، بانک، اقتصاد و وضعیت معیشت مردم دانسته و ادامه داد:  برای حل این مشکلات  به عزمی جهادی نیازمندیم. وزارت نفت  کار خود را با اهداف متعدد شروع کرده اما تولید به دلیل نبود سرمایه در حال کاهش می باشد.

زنگنه در انتها بیان داشت: تولید را با زحمت زیاد افزایش دادیم اما قیمت نفت پایین آمده است و همه من را مقصر می دانستند. اگر من حرف عربستان را قبول می کردم منافع کشور به خطر می افتاد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

۵۵ قرارداد به ارزش ۱,۵ میلیارد یورو در مسیر اجرای طرح بومی‎سازی

۵۵ قرارداد به ارزش ۱,۵ میلیارد یورو در مسیر اجرای طرح بومی‎سازی

طبق اظهارات معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری، در مسیر اجرای طرح ...