خانه » اخبار جهان » پیشنهاد وام ۷۰میلیون یورویی به ایران برای نوسازی صنعت هوانوردی
پیشنهاد وام ۷۰میلیون یورویی به ایران برای نوسازی صنعت هوانوردی
پیشنهاد وام ۷۰میلیون یورویی به ایران برای نوسازی صنعت هوانوردی

پیشنهاد وام ۷۰میلیون یورویی به ایران برای نوسازی صنعت هوانوردی

وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد پرداخت وام ۷۰میلیون یورویی به ایران توسط فرانسوی‌ها برای نوسازی صنعت هوانوردی و ارتقای سیستم‌ها خبر داد و بیان داشت: علاقه‌مندیم امتیازاتی را در بنادر، مناطق آزاد و شهر فرودگاهی امام به اروپایی‌ها بدهیم.

عباس آخوندی در جلسه مشترک با دبیر دولت فرانسه در امور اتحادیه اروپا اظهار کرد:‌ طی مذاکراتی که با دولت فرانسه صورت گرفت در خصوص تأمین مالی پروژه‌ها در قالب وام‌های خزانه‌داری فرانسه به نتیجه رسیدیم و پاریس دراین‌باره طرح روشنی را به ما ارائه می‌کند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، وی از پیشنهاد اعطای اعتبار ۷۰ میلیون یورویی فرانسه به ایران خبر داد و یادآور شد: اکنون نامه‌ امضا شده این وام از سوی وزیر اقتصاد فرانسه توسط دبیر دولت فرانسه در امور اتحادیه اروپا و امور خارجه این کشور به ایران آورده شده که به‌ عنوان آغاز یک دورهٔ جدیدی از جهت اعطای اعتبارات مالی بین فرانسه و ایران خواهد بود.

ارتقاء و نوسازی صنعت هوانوردی

وی همچنین با ابراز امیدواری که مذاکرات در سطح دو دولت و سیستم‌های بانکی دو کشور به راهکارهای خیلی روشنی دست یابد افزون کرد: قاعدتاً انتظار ما و شما این است که کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا بتوانند از شرکت‌های اروپایی برای فعال شدن در بازار ایران حمایت کنند.

وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد:‌ در حوزه هوایی اعم از فرودگاه، هواپیما، موتور و تمام بیزینس‌ های مرتبط با صنعت هوانوردی به‌دنبال نوسازی و ارتقای سیستم‌ ها هستیم. حوزه دوم که به‌ شدت برای ما مهم است بحث ریل است که خوشبختانه شرکت‌ های فرانسوی اکنون با مقامات ریلی ایران مذاکرات مستقیمی را دارند.

آخوندی اظهار امیدواری کرد:‌ هدف ما افزایش سهم حمل‌ونقل ریلی بار به ۳۰ درصد و در مسافر به ۲۰ درصد است و به همین خاطر نیازمند سرمایه‌ گذاری زیادی در شبکه راه‌آهن و در بخش نوسازی واگن هستیم.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*