خانه » اخبار جهان » هیچ گاه صادرات محصولات پتروشیمی به هیچ کشوری به مشکل نخورده است
هیچ گاه صادرات محصولات پتروشیمی به هیچ کشوری به مشکل نخورده است
هیچ گاه صادرات محصولات پتروشیمی به هیچ کشوری به مشکل نخورده است

هیچ گاه صادرات محصولات پتروشیمی به هیچ کشوری به مشکل نخورده است

بنا بر بیانات معاون وزیر نفت هیچ گاه صادرات محصولات پتروشیمی به هیچ کشوری به مشکل نخورده است، در خصوص چین هم فقط در پرداخت پول محصولات صادر شده مشکلاتی به وجود آمده بود که با رایزنی های بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی این مشکلات مرتفع شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در نشستی خبری اشاره کرد: نمایشگاه ایران پلاست یکی از مهمترین نمایشگاههایی است که در سطح کشور برگزار می شود و فرصت های اقتصادی متعددی را برای صنعتگران پلیمر ایجاد می کند.

وی ادامه داد: هدف اصلی برگزاری نمایشگاه امسال این است که بتوانیم از این فرصت طلایی پسابرجام استفاده کنیم و علاوه بر انتقال دانش و فناوری های پیشرفته و جذب سرمایه گذاری، سهم اشتغال زایی را نیز در صنعت پتروشیمی بالا ببریم.

صادرات محصولات پتروشیمی و اشتغالزایی آن

معاون وزیر نفت با بیان اینکه صنعت پتروشیمی صنعتی ارزش آفرین است، تصریح کرد: صنعت پتروشیمی خود به تنهایی چندان اشتغال زا نیست اما با تکمیل زنجیره های ارزش و احداث مجتمع های پایین دستی و تکمیلی، اشتغال قابل توجهی ایجاد می شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: عمده ترین و پرکاربردترین محصولات پلیمری در جهان شامل انواع پلی اتیلن ها، پلی پروپیلن، پلی استایرن ها، پلی اتیلن ترفتالات، پلی وینیل کلراید، ABC، PBR، SBR و پلی کربنات است که در تولید این محصولات از مواد پایه پتروشیمی شامل الفین ها و آروماتیک ها به همراه مشتقات آنها استفاده می شود.

وی خاطرنشان کرد: مجموع ظرفیت تولید پلیمرهای عمده در جهان در سال گذشته ۳۹۰ میلیون تن بوده که از این میزان، مقدار تولید محقق شده ۳۰۴ میلیون تن بوده است.

شاهدایی بزرگترین مصرف کننده محصولات پلیمری جهان را کشور چین اعلام کرد و گفت: کشور چین سال گذشته با مصرف ۱۱۳ میلیون تن بزرگترین مصرف کننده محصولات پلیمری بود و پیش بینی می شود که در طی سالهای آتی، بعد از چین، هند از بزرگترین بازارهای مصرف محصولات پلیمری باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

به وجود آمدن رکورد جدید تولید ۵۰ میلیون تن تولیدات پتروشیمی و پلیمری

به وجود آمدن رکورد جدید تولید ۵۰ میلیون تن تولیدات پتروشیمی و پلیمری

مقامی مسئول از به وجود آمدن رکورد جدید تولید ۵۰ میلیون تن تولیدات پتروشیمی و ...