خانه » بازرگانی » سفر رئیس جمهوری به آمریکا بوده مهمترین علت کاهش قیمت دلار
سفر رئیس جمهوری به آمریکا بوده مهمترین علت کاهش قیمت دلار
سفر رئیس جمهوری به آمریکا بوده مهمترین علت کاهش قیمت دلار

سفر رئیس جمهوری به آمریکا بوده مهمترین علت کاهش قیمت دلار

بنا به اذعان فعالان بازار ارز مهمترین علت کاهش قیمت دلار در بازار آزاد سفر رئیس جمهوری به آمریکا بوده است و معمولا در این نوع سفرها قیمت دلار کم و زیاد می شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، نرخ دلار که طی چند هفته گذشته در حال طی کردن مدار صعودی می باشد امروز سیر نزولی را پیش گرفته و به قیمت زیر ۳۹۰۰ تومان اُفت پیدا کرد. به نحوی که هم اکنون قیمت فروش این ارز در تابلوی صرافی ها ۳۸۹۸ تومان درج شده است.

تعدادی از فعالان بازار ارز که چند سالی است در خیابان فردوسی مشغول فعالیت هستند درباره علت ارزان شدن نرخ دلار را این چنین اظهار داشتند: چون رئیس جمهور کشورمان امروز به آمریکا سفر کرد دلار کمی ارزان شد.

سفر رئیس جمهوری به آمریکا و کاهش قیمت دلار در بازار

یکی از این فعالان نیز بیان می ­کند: هر بار سفری بین سران ایرانی و کشورهای خارجی به ویژه آمریکا انجام می شود کم و زیاد شدن قیمت ها در بازار ارز به وقوع پیوسته و نوساناتی رخ می دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه ارز به میزان کافی در بازار موجود است می گوید: البته برای مردم عادی شاید ملاک ارزانی و گرانی دلار در حدود قیمتی ۲۰۰-۳۰۰ تومان باشد ولی برای بازاری ها که معاملات کلان دارند تغییر ۷-۸ تومانی قیمت ها هم تاثیر زیادی در معاملاتشان دارد.

یکی از صراف های خیابان فردوسی از روان بودن خرید و فروش ارز در بازار می گوید و تاکید می کند که البته میزان خرید و فروش مانند سابق نیست و کم شده است.

وی درباره تاثیر کاهش نرخ سود بانکی در معاملات دلار و افزایش قیمت این ارزهم گفت: منبع اصلی کم و زیاد شدن قیمت ها، بانک مرکزی است و هیچ وقت مردم عادی نقشی در گران و ارزان شدن دلار نداشتند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تضعیف قدرت دلار در سطح بازارهای بین المللی در پی افزایش نرخ بهره در آمریکا

تضعیف قدرت دلار در سطح بازارهای بین المللی در پی افزایش نرخ بهره در آمریکا

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل ازجام نیـوز، برخلاف همیشه که با افزایش نرخ ...