خانه » اخبار جهان » حجم ٢ میلیارد و ۴٠٠ هزار دلار مبادلات تجاری ایران و فرانسه
حجم ٢ میلیارد و ٤٠٠ هزار دلار مبادلات تجاری ایران و فرانسه
حجم ٢ میلیارد و ۴٠٠ هزار دلار مبادلات تجاری ایران و فرانسه

حجم ٢ میلیارد و ۴٠٠ هزار دلار مبادلات تجاری ایران و فرانسه

طبق اعلام رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، حجم مبادلات تجاری ایران و فرانسه ٢ میلیارد و ۴٠٠ هزار دلار بوده و دو کشور قصد دارند که حجم مبادلات تجاری را در سال آینده به دو برابر افزایش دهند.

غلامحسین شافعی در همایش تجاری ایران و فرانسه که در اتاق ایران برگزارشد، اظهار داشت: باید در نظر داشت که افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور، مستلزم رفع موانع بانکی، مشکلات گمرکی، ترانزیتی و ارایه تسهیلات پیرامون صدور روادید است.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا،وی اظهار امیدواری کرد که با رفع موانع تجاری موجود، بتوانیم بستری مناسب برای گسترش تعامل دو کشور و توسعه همکاری های تجاری-اقتصادی دو کشور پدید آوریم.

شافعی افزون کرد: پس از سفرهای متعدد هیات اقتصادی ایران و فرانسه، اکنون سفرها، حالت های اکتشافی را پشت سر گذاشته و وارد مرحله عملیاتی شده اند.

رییس اتاق ایران با بیان اینکه ایران و فرانسه از دیرباز دارای روابط ژرف و مستحکم بوده اند که در دهه اخیر، تحت تاثیر عوامل مختلف سیاسی و موضوع هسته ای قرار گرفت؛ ادامه داد: با توجه به شرایط ایجاد شده در ساختار اقتصادی ایران، از سال ٢٠١۵ میلادی همکاری های اقتصادی ایران و فرانسه افزایش چشمگیری داشت و رو به گسترش است.

افازیش مبادلات تجاری ایران و فرانسه

شافعی تصریح کرد: در سالهای اخیر هیات های تجاری – اقتصادی بلندپایه میان دو کشور تبادل شد و تفاهم نامه هایی میان بخش های خصوصی دو کشور به امضا رسید.

وی اضافه کرد: بخش بزرگی از این تفاهم نامه ها به قراردادهای تعهدآور منتهی شده است که از جمله می توان به تفاهم نامه خرید هواپیمای مسافربری ایرباس، خودروسازان رنو و پژو و شرکت توتال اشاره کرد.

همایش تجاری ایران و فرانسه امروز با حضور تیبو دوسیلگی Thibault De Silguy نایب رییس انجمن کارفرمایان فرانسه (مدوف بین الملل) و ۴٠ شرکت فرانسوی در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

شرکت های فرانسوی حاضر در این همایش در زمینه های انرژی، حمل و نقل و زیرساخت، خدمات فرودگاهی، امور بانکی، کشاورزی و … فعال هستند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

بنا بر نتایج پژوهش یک نهاد رسمی در کشور، متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در ...