خانه » سایر » برداشت های بی رویه صنعت نفت از سفره های آب زیرزمینی
برداشت های بی رویه صنعت نفت از سفره های زیرزمینی
برداشت های بی رویه صنعت نفت از سفره های زیرزمینی

برداشت های بی رویه صنعت نفت از سفره های آب زیرزمینی

متعاقب انتقادهای نماینده مردم دیر، کنگان، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی در خصوص برداشت های بی رویه صنعت نفت از سفره های آب زیرزمینی، وزارت نفت واکنش نشان داد و تأکید کرد که وزارت نفت آبرسانی می کند اما برداشت بی رویه ندارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، هشت روز پیش (بیستم شهریورماه ۹۶) سکینه الماسی نماینده مردم دیر، کنگان، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از روند اجرایی پروژه انتقال آب  تولیدی از دریا از طریق تاسیسات آب شیرین‌کن به جم اظهار داشت: این طرح بزرگ در راستای تحقق مسئولیت‌های اجتماعی وزرات نفت به مناطق پیرامونی می‌باشد برای جبران خسارت‌های  وارد شده گذشته صنعت به سفره‌های آب زیرزمینی شهرستان جم  است.

وی، با بیان اینکه تسریع اجرای پروژه آبرسانی جم، از نیازهای جدی و مهم این شهرستان است یادآور شد: برداشت‌های بی رویه صنعت نفت از سفره‌های زیرزمینی دشت‌های جم،  سبب کمبود آب، خشک شدن باغات و نابودی کشاورزی در جم شده است.

انتقاد نماینده مجلس از صنعت نفت

نماینده مردم دیر، کنگان، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش مهم پروژه آبرسانی در حل مشکل مردم شهرستان جم تصریح کرد: خط انتقال آب تاسیسات آب‌شیرین‌کن  از ساحل سیراف به جم، آب مصرفی مورد نیاز مردم شهرها، روستاها و شهرک‌های نفتی مستقر در شهرستان جم را تامین می‌کند.

الماسی خواستار تسریع در روند اجرای پروژه بزرگ انتقال آب جم شد و گفت: کاش برای اجرای این چنین پروژه‌هایی از پیمانکاران و متخصصان بومی استفاده می‌شد، چرا که نسبت به انجام امور دلسوزی بیشتری نشان می‌دهند و نیاز است این پروژه حیاتی با سرعت بیشتری دنبال شود.

وی با بیان اینکه تردد تانکرهای حامل آب شرب از جاده شیرینو به سمت شهرستان جم، سبب حوادث ناگواری در مسیر شده است ادامه داد: امیدواریم با بهره‌برداری از این پروژه، انتقال آب به وسیله تانکر متوقف و از بروز چنین سوانحی نیز جلوگیری شود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بحث اقتصاد سیاسی و آثار آن در روابط بین‌الملل با قرارداد توتال

بحث اقتصاد سیاسی و آثار آن در روابط بین‌الملل با قرارداد توتال

در بحث قرارداد با توتال، محرمانگی مطرح نیست، بلکه آنچه برخی را نگران می‌کند اقتصاد ...