خانه » سایر » واگذاری پروژه های جدید به بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست
واگذاری پروژه های جدید به بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست
واگذاری پروژه های جدید به بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست

واگذاری پروژه های جدید به بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست

طبق اظهارات عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی و صنایع معادن تهران، تا زمانی که بخش‌خصوصی همچنان مطالبات خود را از دولت دریافت نکرده، واگذاری پروژه های جدید به بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست.

سیده فاطمه مقیمی، با بیان اینکه سالهاست که موضوع واگذاری پروژه های نیمه تمام  به بخش خصوصی مطرح است اما تاکنون این امر اتفاق نیفتاده ، بیان داشت: اگر قرار بود این کار به قاعده انجام شود، برای اینکه دولت بتواند اشتغال ایجاد کند،از محل بودجه عمرانی می شد منابعی را در نظر گرفت که هم رونق اقتصادی  ایجاد شود وهم اشتغال تازه بوجود بیاید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرآنلاین، وی یادآور شد: در حال حاضر دلیل باقی ماندن بسیاری از پروژه های نیمه تمام، عدم پرداخت بدهی ها و عدم وجود نقدینگی است. تقدم و تاخر یا به عبارتی اولویت بندی در برخی از کارها می تواند مثمر ثمر باشد و در این موضوع می تواند رونق اقتصادی ایجاد کند.

پروژه های جدید و نیمه ساخته در کشور

این فعال اقتصادی با بیان اینکه متاسفانه بیشتر پروژه های نیمه تمام توجیه اقتصادی ندارند، افزون کرد: بسیاری از آنها نه تنها کارشناسی نبوده،بلکه از نظر اجرایی شدن و ساختار فنی نیز زیر ذره بین بوده و قابلیت اجرا نداشته اند.

مقیمی با بیان اینکه مادامی که مطالبات پیمانکاران بخش خصوصی پرداخت نشود،آنها روز به روز ناتوان تر خواهند شد، توضیح داد: هنگامی که مطالبات بخش خصوصی از سوی دولت پرداخت نشود، بزرگ شدن دولت را به همراه خواهد آورد. به عبارتی هنگامی که بخش خصوصی درآمد کمی دارد هنوز هم مجبور است مالیات قبلی خود را به علت مشکلات مالی با تاخیر پرداخت کند.

وی  گفت: از سوی دیگر به تعویق افتادن پرداخت مالیات نیز با جریمه هایی همراه است. این در حالی است که دولت نسبت به تاخیر در پرداخت های خود تعدیلی ندارد. اما بخش خصوصی باید برای هرگونه تاخیر و تعویق در پرداخت مواردی همچون مالیات، بیمه و… جریمه بپردازد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اقتصاد دولتی ، رانت و مقاومت مدیران میانی عمده ترین عوامل ایجاد فساد

اقتصاد دولتی ، رانت و مقاومت مدیران میانی عمده ترین عوامل ایجاد فساد

بنا بر اظهارات یک کارشناس اقتصادی، اقتصاد دولتی ، رانت و مقاومت مدیران میانی برای ...