خانه » بازرگانی » رشد ۴۷٫۸ درصدی فروش کالای قاچاق در حوزه کالاهای اعاده ای
رشد 47.8 درصدی فروش کالای قاچاق در حوزه کالاهای اعاده ای
رشد ۴۷٫۸ درصدی فروش کالای قاچاق در حوزه کالاهای اعاده ای

رشد ۴۷٫۸ درصدی فروش کالای قاچاق در حوزه کالاهای اعاده ای

طبق اظهارات رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی رشد ۴۷٫۸ درصدی فروش کالای قاچاق در حوزه کالاهای اعاده ای در دولت دهم به ١٩٠۶۴میلیارد ریال رسیده که در دولت یازدهم به ۵٢٧٠٢ میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرگزاری میزان، امین دلیری در نشست خبری امروز در جمع خبرنگاران در خصوص مسئولیت‌های سازمان اموال تملیکی بیان کرد: سازمان اموال تملیکی یک سازمان حاکمیتی است که مسئول تعیین تکلیف اموال تملیکی بوده و قانون آن نیز محکم و قوی است و هیچ سازمانی در دولت نیست که جمع آوری، نگهداری و فروش اموال متروکه و قاچاق و اموال منقول و غیرمنقول را در اختیار داشته باشد.

وی با مقایسه عملکرد دولت دهم و یازدهم به لحاظ آماری افزون کرد: فروش اموال منقول اعم از کالاهای قاچاق، متروکه و ضبطی، از شهریور٨٨تا مرداد ٩٢ معادل ۴۴۶۴میلیارد ریال و از مرداد ٩٢ تا پایان دولت یازدهم نیز به ٩۴٨۵ معادل میلیارد ریال رسیده که ١١٢.۵ درصد رشد دارد.

جزئیات فروش کالای قاچاق

رئیس سازمان جمع آوری اموال تملیکی فروش اموال غیرمنقول را ١١٧٣ معادل میلیارد ریال در دولت دهم و ٣۵۶۶ معادل میلیارد ریال در دولت یازدهم ذکر کرد و اضافه کرد: در مجموع فروش اموال منقول و غیرمنقول در دولت دهم ۵۶٣٧معادل میلیارد ریال و در دولت یازدهم ١٣٠۵١معادل میلیارد ریال بوده است.

دلیری خاطرنشان کرد: فروش کالاهای قاچاق در دولت یازدهم نسبت به دهم ۴٧.٨ درصد رشد داشته و کالای متروکه نیز ٣٣٢.۴ درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه در بخش کالاهای استردادی، اعاده ای و انهدامی نیز رشد را تجربه کردیم که بر این اساس در حوزه کالاهای استردادی که فرد برائت داشته در دولت دهم ١٠۶٣معادل میلیارد ریال بوده که در دولت یازدهم به ٧٧۵٧ میلیارد ریال رسیده است که ۶٣٠ درصد رشد نشان می دهد.

وی یادآور شد: در حوزه کالاهای اعاده ای در دولت دهم به ١٩٠۶۴میلیارد ریال رسیده که در دولت یازدهم به ۵٢٧٠٢ میلیارد ریال رسیده است و کالاهای انهدامی نیز به ترتیب در دو دولت مذکور به ۵۵٢ میلیارد ریال و ١۴۴٣ میلیارد ریال رقم خورده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توان وارد کنندگان مقابل قاچاقچیان کالا ازبین رفته است

توان وارد کنندگان مقابل قاچاقچیان کالا ازبین رفته است

محمدرضا طلایی رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق ایران اظهار داشت: ...