خانه » بورس،ارز، سکه » افشای اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس
افشای اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس
افشای اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس

افشای اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس

اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس اعم از شرکت های کارگزاری، شرکت های تأمین سرمایه، شرکت های مشاوره سرمایه گذاری و شرکت های سبدگردان به همراه شعب، از فردا افشا می شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، از فردا(بیست و پنجم شهریورماه)، اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس اعم از شرکت های کارگزاری، شرکت های تأمین سرمایه، شرکت های مشاوره سرمایه گذاری و شرکت های سبدگردان به همراه شعب، افشا می شود

بر اساس این مجوز از روز شنبه، ۲۵ شهریورماه، اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس اعم از شرکت های کارگزاری، شرکت های تأمین سرمایه، شرکت های مشاوره سرمایه گذاری و شرکت های سبدگردان به همراه شعب، نمایندگی، مشخصات کامل مدیران و آدرس آنها اطلاع رسانی می شود.

افزایش شفافیت نهادهای مالی

لازم نیست برای درک اهمیت این مهم خیلی دور شویم. همین نزدیکی ها خیلی از مردم عادی به امید اینکه پس اندازشان در گذر زمان و چشیدن طعم تورم، آب نرود؛ دار و ندار یک عمر تلاش و زحمت خود و خانواده شان را در شرکت هایی سرمایه گذاری کردند که نه، تحت نظارت بود و نه پاسخگوی نهادی. همین بی حساب و کتابی باعث می شود بسیاری از مردم برای برگرداندن اصل پول خود ماه ها و گاه سال ها در انتظار بمانند و اما امروز سازمان بورس و اوراق بهادار با وجود آنکه شفاف ترین بخش اقتصاد کشور است، فرصت را برای شفافیت بیشتر غنیمت شمرده و دست به این اقدام جدید زده است.

محمد سلطانی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، اقدام اخیر سازمان بورس در انتشار اسامی اشخاص و تشکل‌های تحت نظارت را گامی مثبت در راستای ایجاد شفافیت بیشتر در بازار و آگاهی بخشی به عموم دانست. به باور و اعتقاد این استاد دانشگاه، منشأ اغلب سرمایه‌گذاری ها در بازار سرمایه اطمینانی است که سرمایه گذاران به نظارت های سازمان بورس دارند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تغییر روند گزارش صورت‌های مالی از بانک مرکزی تا سازمان بورس

تغییر روند گزارش صورت‌های مالی از بانک مرکزی تا سازمان بورس

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مشرق، امروز شنبه ۲۸ اسفند ماه و ...