خانه » اخبار جهان » عبور سقف بدهی‌های آمریکا از مرز ۲۰ هزار میلیارد دلار
عبور سقف بدهی‌های آمریکا از مرز ۲۰ هزار میلیارد دلار
عبور سقف بدهی‌های آمریکا از مرز ۲۰ هزار میلیارد دلار

عبور سقف بدهی‌های آمریکا از مرز ۲۰ هزار میلیارد دلار

بعد از اعلام موافقت کاخ سفید با استقراض بیشتر دولت این کشور، وزارت خزانه‌داری آمریکا خبر از عبور سقف بدهی‌های آمریکا از مرز ۲۰ هزار میلیارد دلار داد.

به گزارش ای آر اقتصاد به نقل از افکارنیوز، حجم بدهی‌های عمومی آمریکا به طور رسمی از ۲۰ تریلیون دلار عبور کرد. به عبارت دیگر در حال حاضر هر شهروند آمریکا ۶۲ هزار دلار بدهی دارد. یا به شکل دیگر آمریکا به ازای هر شهروندی که مالیات پرداخت می‌کند ۱۶۷ هزار دلار بدهی دارد.

حجم بدهی‌های عمومی آمریکا از ماه مارس تا پیش از موافقت کاخ سفید با افزایش سقف آنها ثابت باقی مانده بود،اما با موافقت اخیر کاخ سفید و عملاً لغو شدن سقف بدهی عمومی در این کشور که از سوی دونالد ترامپ امضا شد روند افزایش بدهی عمومی آمریکا سرعت گرفته است.

براساس قانونی که روز جمعه از سوی کاخ سفید ابلاغ شد بانک مرکزی فدرال این کشور تا روز ۷ دسامبر محدودیتی در استقراض نخواهد داشت.

شکسته شدن سقف بدهی‌های آمریکا

بنابه اعلام دفتر بودجه کنگره، یک سازمان فدرال که اطلاعات اقتصادی و بودجه را برای کنگره فراهم می‌کند سرانه بدهی فدرال مربوط عموم مردم آمریکا در بالاترین سطح خود از زمان پایان جنگ جهانی دوم قرار دارد.

بنابه اعلام این دفتر، در صورتی که قوانین موجود پابرجا بماند افزایش کسری بودجه در آمریکا به افزایش شدید بدهی عمومی آمریکا طی ۳۰ سال گذشته منجر خواهد شد و  عملاً کسری بودجه این کشور در سال ۲۰۴۷ به ۱۵۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد رسید.

دفتر بودجه کنگره تأکید دارد که افزایش بدهی عمومی آمریکا به افزایش هزینه‌های مرتبط با نرخ بهره برای دولت آمریکا منجر شده و تشدید فشار بر بودجه احتمال بروز بحران مالی در آمریکا را افزایش می‌دهد.

در حال حاضر مجموعه بدهی‌های آمریکا شامل بدهی دولتی، بدهی شرکت‌ها، بدهی وام‌های خرید مسکن و همچنین بدهی کارت‌های اعتباری در حال رسیدن به رقم ۶۷ هزار میلیارد دلار است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بالا آمدن قیمت طلا از پایین‌ترین قیمت دو هفته اخیر

بالا آمدن قیمت طلا از پایین‌ترین قیمت جهانی طی دو هفته اخیر

پیرو کاهش ارزش دلار، طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی از پایین‌ترین قیمت ...