خانه » بانک و بیمه » سوء استفاده از فاصله تصویب تا اجرای کاهش سود بانکی
سوء استفاده از فاصله تصویب تا اجرای کاهش سود بانکی
سوء استفاده از فاصله تصویب تا اجرای کاهش سود بانکی

سوء استفاده از فاصله تصویب تا اجرای کاهش سود بانکی

بنا بر اظهارات فاطمه حسینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، برخی بانک های کشور از فاصله تصویب تا اجرای کاهش سود بانکی جهت انعقاد قرارداد های جدید با نرخ سودهای بالاتر استفاده کردند.

فاطمه حسینی با اشاره به افزایش قیمت طلا در روزهای اخیر، بیان داشت: در روزهای اخیر بازار دلار و طلا شاهد افزایش قیمت بوده است، که این افزایش در اثر اجرای مصوبه کاهش نرخ سود سپرده های یک ساله بانکی ایجاد شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خانه ملت، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در ادامه افزود: طبیعی است با کاهش نرخ سود سپرده ها بخشی از سرمایه گذاری در شرایط فعلی به سمت بازار طلا و ارز سوق پیدا می کند.

وی همچنین با اشاره به دلایل نوسانات قیمت طلا در بازار، افزون کرد: این تغییر در آستانه اعمال مصوبه بانک مرکزی رخ داده هر چند که برخی بانک ها از فاصله تصویب تا اجرای آن جهت انعقاد قرارداد با نرخ سودهای بالاتر استفاده کردند.

پیامدهای کاهش سود بانکی بر بازار طلا

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در ادامه تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس نسبت به این موضوع  که با کاهش سود بانکی ممکن است برخی تغییرات در بازار طلا و ارز ایجاد شود به مسئولان اقتصادی کشور تذکر داده اند.

وی در ادامه ضمن اشاره به هدایت سپرده ها به سایر بخش های اقتصادی، ادامه داد: در حال حاضر نقدینگی جهت سرمایه گذاری به سمت بازارهای دیگر از جمله سکه و ارز رفته و موجب افزایش قیمت ها شده اما به نظر این افزایش قیمت ها موقتی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم نظارت بانک مرکزی بر اجرای کاهش میزان نرخ سود بانکی، گفت: میزان نظارت بانک مرکزی در اثرگذاری اجرای مصوبه کاهش نرخ سود بانکی مهم است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ارسال پیش نویس لایحه بودجه همزمان با عبور قیمت دلار از مرز ۳۵ هزار ریال

ارسال پیش نویس لایحه بودجه همزمان با عبور قیمت دلار از مرز ۳۵ هزار ریال

ارسال پیش نویس لایحه بودجه سال آینده به دولت همزمان با عبور قیمت دلار مبادله ...