خانه » اخبار جهان » تکذیب برخی خبرها مبنی بر کاهش خرید نفت هند از ایران
تکذیب برخی خبرها مبنی بر کاهش خرید نفت هند از ایران
تکذیب برخی خبرها مبنی بر کاهش خرید نفت هند از ایران

تکذیب برخی خبرها مبنی بر کاهش خرید نفت هند از ایران

کومار با تکذیب برخی خبرها مبنی بر اینکه خرید نفت هند از ایران کاهش یافته است ، گفت: فروش نفت خام ایران به هند آسان تر هم شده زیرا هند قادر است پول را به ایران برگرداند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از افکارنیوز، سهراب کومار در حاشیه همایش اقتصادی ایران و هند با بیان اینکه شرکت های غیردولتی ایران حدود ۲ و نیم میلیارد دلار مطالبات نفتی از هند دارند که به زودی پرداخت می شود، اظهار داشت: در مسائل بانکی مشکلاتی در تعامل با ایران وجود دارد که صرفاً منحصر به هند نیست بلکه بسیاری از کشورهای دنیا که می خواهند با ایران تعامل مالی داشته باشند با مشکلات بانکی مواجه هستند.

سفیر هند بیان کرد: خوشحالم اعلام کنم هند برای کاهش مشکلات بانکی با ایران قدم هایی را برداشته و در این باره بعضی از بانک های هند در ایران فعال هستند از جمله یوکو بانک هند در ایران شعبه فعال دارد. از انجا که واحد پول رایج برای برقراری چنین تعاملاتی یورو است باید بانک های بزرگ اروپایی فعال تر در عرصه فعالیت های بانکی ایران ورود کنند.

تکذیب کاهش خرید نفت هند

وی با تکذیب برخی خبرها مبنی بر اینکه خرید نفت هند از ایران کاهش یافته است ، افزون کرد: فروش نفت خام ایران به هند آسان تر هم شده زیرا هند قادر است پول را به ایران برگرداند.

نوشاد فوربز در حاشیه همایش تجاری ایران و هند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با بیان اینکه عصر امروز این دفتر افتتاح می شود، ادامه داد: ۸ تا ۱۰ شرکت هندی بنا دارند در مدت ۳ تا ۵ سال دفتر و نهادی مستقل در تهران داشته باشند.

وی با بیان اینکه این دفتر در شرایط کنونی فقط دو کارمند خواهد داشت، یادآور شد: نیمی از وقت این دفتر برای ۸ تا ۱۰ شرکت پشتیبان صرف می شود تا در ایران فعال تر شوند و زمینه های سرمایه گذاری را تسهیل کنند. البته نیمی از فعالیت این دفتر راهنمایی و هدایت صنایع هند برای سرمایه گذاری در ایران است.

نایب رییس کنفدراسیون صنایع هند افزود: این دفتر ، فروش محصول نخواهد داشت بلکه به شرکت ها این توانایی را می دهد که برای فروش محصول تحقیقات بازار را انجام دهند.هیئت همراه شامل شرکت های مهندسی در حوزه های زیست انرژی و انرژی های تجدیدپذیر، تهویه مطبوع و سرمایش صنعتی ، بزرگترین شرکت های ساخت و ساز و ای پی سی و ساخت مواد شیمیایی خاص تولید محصولات ایزوگام است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش توان تولید نیروگاه‌های انرژی تجدیدپذیر کشور تا انتهای سال جاری

افزایش توان تولید نیروگاه‌های انرژی تجدیدپذیر کشور تا انتهای سال جاری

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) از افزایش توان تولید نیروگاه‌های انرژی ...