خانه » عمومی اقتصاد » تمرکز بر تقاضا در چهار حوزه بازار مسکن اصلی‌ترین برنامه دولت در بخش مسکن
تمرکز بر تقاضا در چهار حوزه بازار مسکن اصلی‌ترین برنامه دولت در بخش مسکن
تمرکز بر تقاضا در چهار حوزه بازار مسکن اصلی‌ترین برنامه دولت در بخش مسکن

تمرکز بر تقاضا در چهار حوزه بازار مسکن اصلی‌ترین برنامه دولت در بخش مسکن

بنابر عقیده وزیر راه و شهرسازی اصلی‌ترین برنامه دولت در بخش مسکن را، تمرکز بر تقاضا در چهار حوزه بازار مسکن می­باشد. عباس آخوندی ضمن ارائه توضیحاتی درباره برنامه‌های دولت دوازدهم برای خداحافظی با رکود در بازار مسکن اظهار داشت: در حوزه مسکن اصلی‌ترین برنامه دولت، تمرکز بر تقاضاست که در چهار حوزه تقاضای جدی وجود دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از این حوزه‌ها مسکن حاشیه‌نشین‌ها است که جمعیت آنها حدود ۱۱ میلیون نفر است، بیان کرد: حوزه دیگر احیای بافت‌های‌ فرسوده است که ساکنان آن نیز حدود ۸ میلیون نفر هستند و در مجموع ۱۹ میلیون نفر جمعیت هدف این دو حوزه را شامل می‌شود. آخوندی در ادامه یادآور شد: موضوع دیگری که باید به آن اولویت داده شود، تامین مسکن خانه اولی‌ها است که قصد دارند برای اولین بار خانه‌دار شوند.

برنامه دولت برای تمرکز بر تقاضا در بخش مسکن

وی با اشاره به اینکه گروه‌های کم‌درآمد جامعه نیز گروه بعدی هستند که برای تامین مسکن خود با مشکل مواجه هستند، گفت: در برنامه ششم مطرح کردیم که اگر برنامه توسعه کشور بخواهد وارد بخش مسکن شود، باید روی همین چهار حوزه اصلی متمرکز شود و مجلس نیز در قانون برنامه این موضوع را تصویب کرد.

وی افزون کرد: نقد عمده‌ای که ما به بحث مسکن مهر داشتیم این بود که مسکن مهر نتوانست مساله و مشکل حاشیه‌نشینان را حل کند و مشکل آنها سر جای خود باقی ماند.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: سوال اینجاست که آیا می‌شود مساله بافت‌های فرسوده مرکز شهر تهران، مشهد، اصفهان و شیراز را در بیابان‌ها حل کرد؟ پاسخ قطعا منفی است، چراکه باید مشکل بافت فرسوده را در خود بافت فرسوده حل کرد.

آخوندی همچنین یادآور شد: ۱۹ میلیون نفری که در بافت‌های فرسوده و حاشیه‌ای ساکن هستند در ۲۷۰۰ محله در کشور زندگی می‌کنند و باید این موضوع را محله به محله مورد بازآفرینی شهری قرار داد؛ چراکه هر محله ویژگی خاص خودش را دارد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ و رشد و رونق آن

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ و رشد و رونق آن

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ نیز هر چند پیش فرض‌های گوناگون، منجر ...