خانه » اخبار جهان » تحقق ۱۰.۷میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری خارجی در دولت یازدهم
تحقق ۱۰.۷میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری خارجی در دولت یازدهم
تحقق ۱۰.۷میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری خارجی در دولت یازدهم

تحقق ۱۰.۷میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری خارجی در دولت یازدهم

مظابق اظهارات رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران در دولت یازدهم ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار مصوبه هیات سرمایه‌گذاری خارجی بود که ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار آن محقق شد.

حمید خزاعی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همکاری اتاق تعاون ایران و سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران که در محل اتاق تعاون ایران برگزار شد، بیان داشت: تعاونی ها منعی برای استفاده از منابع مالی خارجی و داخلی یا خطوط اعتباری و سرمایه گذاری مستقیم ندارند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: این اقدام اتاق تعاون و امضای تفاهم نامه همکاری مشترک، موجب ساماندهی و افزایش بهره وری و برنامه ریزی عملیاتی برای استفاده از منابع می شود.

خزاعی با تاکید بر ضرورت کمک به شرکت های تعاونی تصریح کرد: تعاونی ها باید بتوانند از منابع مالی خارجی و سرمایه گذاری ها در چارچوب مقررات و منافع ملی کشور استفاده کنند.

وی افزود: تعاونی ها با مردم سر و کار دارند و هر حرکتی در این زمینه به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی منجر می شود؛ لذا در این جلسه به نحوه عملیاتی کردن این مسیر پرداخته شد.

میزان تحقق سرمایه‌گذاری خارجی در دولت یازدهم

رییس سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران درباره تعداد شرکت هایی که از سرمایه‌گذاری خارجی استفاده کردند، نیز یادآور شد: بیشتر سرمایه‌گذاری خارجی و در حوزه های مختلف است و دردولت یازدهم ۱۸ میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار مصوبات سرمایه گذاری داشتیم که ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه وارده به کشور محقق شد.

خزاعی توضیح داد: باید مسیر بهره مندی بخش خصوصی و تعاونی از سرمایه های خارجی را بیش از پیش فراهم کنیم.

سپس بهمن عبدالهی رییس اتاق تعاون ایران نیز ابراز امیدواری کرد با کمک هایی که سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی خواهد کرد بخش تعاون بتواند سطح همکاریهای خود را با کشورهای دیگر ارتقا دهد و این تفاهم نامه مسیر استفاده تعاونی ها را از منابع خارجی تسهیل کند.

وی توسعه شرکت های کشاورزی، آبزی پروری، تولید دام و طیور، فولاد، صنایع پایین دستی پتروشیمی و بازسازی ناوگان حمل و نقل کشور را از زمینه های همکاری برای استفاده از منابع و سرمایه های خارجی عنوان کرد

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توانایی جذب هزار میلیارد دلار سرمایه خارجی در اقتصاد ایران وجود دارد

توانایی جذب هزار میلیارد دلار سرمایه خارجی در اقتصاد ایران وجود دارد

رئیس کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری، متعاقب اعلام ایجاد مرکز توسعه خدمات سرمایه گذاری ...