خانه » سایر » اقتصاد دولتی قبل و بعد از انقلاب گریبان اقتصاد ما را گرفته است
اقتصاد دولتی قبل و بعد از انقلاب گریبان اقتصاد ما را گرفته است
اقتصاد دولتی قبل و بعد از انقلاب گریبان اقتصاد ما را گرفته است

اقتصاد دولتی قبل و بعد از انقلاب گریبان اقتصاد ما را گرفته است

طبق اظهارات رئیس اتاق بازرگانی تهران، اقتصاد دولتی قبل و بعد از انقلاب گریبان اقتصاد ما را گرفته مجوزهای زیادی که توسط دولت در زمینه‌های اقتصادی صادر می‌شود، باعث شده اقتصاد ما هم‌پای دیگر کشورها رشد نکند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مشرق، مسعود خوانساری در نشست هم‌اندیشی ارتقاء شاخص‌های آزادی اقتصادی ایران که در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، گفت:‌ با توجه به موضوعات تحریم‌ها که منجر به قطع ارتباط ما با دنیای خارج به ویژه در مباحث اقتصادی بود، نتوانستیم از بازارهای خارجی استفاده بهینه داشته باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی تهران افزون کرد: اما در ۲ سال گذشته پس از موافقت‌نامه برجام توانستیم دوباره به بازارهای جهانی راه یابیم و در ۲ سال گذشته بیش از ۲۰۰ هیأت تجاری و سرمایه‌گذاری برای بررسی شرایط اقتصادی به ایران سفر کردند.

اقتصاد دولتی مشکل اصلی اقتصاد کشور

خوانساری به جمعیت حدود ۸۰ میلیونی ایران و همچنین بازار ۴۰۰ میلیونی اطراف ایران اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به این پتانسیل‌ها و همچنین در منطقه سوق‌الجیشی ایران و وجود جوانان تحصیل‌کرده پتانسیل‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در ایران فراهم است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران توضیح داد: گرچه در ۲ سال گذشته اقداماتی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده، اما از آنجا که هنوز بعد از تحریم‌ها مباحث بانکی بین ما و سایر کشورها به طور کامل حل نشده است، نتوانسته‌ایم، آنطور که باید و شاید در زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه سالانه به ۵۰ میلیارد دلار جذب سرمایه‌گذاری خارجی نیازمندیم، تصریح کرد:‌ اما هنوز شرکت‌های ما پس از تحریم‌ها نتوانسته‌اند خود را با شرایط و مقررات بین‌المللی تطبیق دهند. خوانساری اظهار داشت: طرف‌های خارجی که قصد سرمایه‌گذاری در ایران را دارند، شناخت زیادی از اقتصاد کشور و پتانسیل‌ها و مزیت‌های اقتصادی کشور داشته باشند.

وی در ادامه به بنیاد فریزر که یک مؤسسه رتبه‌بندی شاخص‌های اقتصادی در دنیا است، اشاره کرد و یادآور شد: امروز از این مؤسسه دعوت کرده‌ایم تا به ایران بیاید و این مؤسسه با نقد سیاست‌های اقتصادی دولت و کشور می‌تواند منابع اطلاعاتی خوبی را برای شرکت‌هایی که می‌خواهند در کشور ما سرمایه‌گذاری کنند، فراهم کند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اولویت اول کشور بدون تردید اقتصاد کشور می باشد

اولویت اول کشور در شرایط فعلی بدون تردید اقتصاد کشور می باشد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در مراسم افتتاح موزه بانک ملی اظهار داشت: اولویت ...