خانه » اخبار جهان » بخش خصوصی میزبان بنیانگذار و نایب رئیس موسسه فریزر
بخش خصوصی میزبان بنیانگذار و نایب رئیس موسسه فریزر
بخش خصوصی میزبان بنیانگذار و نایب رئیس موسسه فریزر

بخش خصوصی میزبان بنیانگذار و نایب رئیس موسسه فریزر

نمایندگان بخش خصوصی در نشستی مهم میزبان مقامات یکی از معتبرترین موسسات مطالعاتی جهان در حوزه اقتصاد بودند. مایکل واکر، بنیانگذار و رییس، و فرد مک ماهن، نایب رییس موسسه فریزر از این رو مهمان بخش خصوصی بودند که از سال ۱۹۸۰ تاکنون مرجع انتشار شاخص آزادی اقتصادی در جهان هستند.

شاخصی که در آخرین ارزیابی آن که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد، و مقام اقتصاد ایران جایگاهی بهتر از ۱۵۰ در بین ۱۵۹ کشور نتوانست برای خود به دست آورد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، حالا مرکز خدمات سرمایه گذاری اتاق تهران که در راستای ماموریت اصلی خود یعنی تلاش برای جذب سرمایه گذاران خارجی، بهبود وضعیت اقتصاد ایران در رتبه بندی های معتبر بین‌المللی را هم در دستور کار خود قرار داده است، با دعوت از مقامات موسسه فریزر و امضای تفاهم نامه همکاری سعی دارد اصلاحات انجام شده در اقتصاد ایران را به گوش محققان این موسسه برساند.

با همکاری مداوم و بحث و بررسی دقیق‌تر مولفه های آزادی اقتصادی، جایگاه ایران را در این رتبه بندی مرجع بهبود بخشد.این امر در نهایت موجب روی آوردن بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی و کمک به رشد و پیشرفت اقتصاد ایران خواهد شد.

تجربه کشور عمان در همکاری با موسسه فریزر

در همین راستا نیز، رییس سازمان بهبود سرمایه گذاری و توسعه صادرات عمان نیز مهمان ویژه این نشست بود. کشور عمان نیز چند سال قبل، به عنوان کشوری که جایگاه نامناسبی در این رده بندی داشت موفق شد با همکاری نزدیک با موسسه فریزر، بتواند رتبه خود را بهبود بخشد و به عنوان تنها کشوری در منطقه خاورمیانه باشد که چنین تجربه موفقی را پشت سر گذاشته است.

در این نشست، سالم بن‌ناصر الاسماعیلی، رییس سازمان بهبود سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات عمان، حضور داشت و علاوه بر حضور در پانل‌های تخصصی، با اشاره به دوستی دیرینه و عمیق ایران و عمان، از لزوم همکاری نزدیک‌تر دو کشور گفت.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اقتصاد دولتی ، رانت و مقاومت مدیران میانی عمده ترین عوامل ایجاد فساد

اقتصاد دولتی ، رانت و مقاومت مدیران میانی عمده ترین عوامل ایجاد فساد

بنا بر اظهارات یک کارشناس اقتصادی، اقتصاد دولتی ، رانت و مقاومت مدیران میانی برای ...