خانه » سایر » ضرورت ساماندهی بازار کار در سه سطح کلان، میانی و خرد
ضرورت ساماندهی بازار کار در سه سطح کلان، میانی و خرد
ضرورت ساماندهی بازار کار در سه سطح کلان، میانی و خرد

ضرورت ساماندهی بازار کار در سه سطح کلان، میانی و خرد

مشاور بازار کار وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این مطلب که برای ساماندهی بازار کار باید در سه سطح کلان، میانی و خرد برنامه ریزی کرد اظهار داشت:برای حفظ آرامش در داخل و خارج برای رسیدن به سیاستگذاری مدون نیازمند وجود یک دوره طولانی فرهنگ کار هستیم.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از تسنیم، حسن طاعی، مشاور بازار کار وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: برای ساماندهی بازار کار باید در سه سطح کلان، میانی و خرد برنامه ریزی کرد و روی آن کار دانشگاهی و تکنیکی انجام داد تا آماده سیاست گذاری شود.

طاعی با بیان اینکه نیازمند کار تحقیقی روی تبعیض جنسی پرداخت دستمزد هستیم، گفت: باید مطالعه می‌کردیم که کدام جنسیت (مرد و زن) و در چه دهک‌هایی چه سطحی از دستمزد را دریافت می‌کنند که نتایج آن معطوف به حوزه سیاست گذاری شود.

ساماندهی بازار کار از اهداف بلند مدت

طاعی ادامه داد: کشور ما برای یک برنامه ریزی بلندمدت در حوزه سیاست گذاری، نیازمند یک دوره طولانی صلح توام با آرامش است و این آرامش محقق نمی‌شود مگر با دوری از تنش در حوزه بین‌المللی.

مشاور بازار کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضرورت‌های ساماندهی فرهنگ کار در کشور افزود: ضمن حفظ آرامش در داخل و خارج برای رسیدن به سیاستگذاری مدون نیازمند وجود یک دوره طولانی فرهنگ کار هستیم. که در آن همه تعهد نیروی کار روی بالا بردن کیفیت کار است.

وی در ادامه با اشاره به تحقیق خود در زمینه تبعیض دستمزد با عنوان تبعیض دستمزدی؛ سقف شیشه‌ای، کف چسبیده‌ای بیان داشت: در این تحقیق در پی مشاهده آن بودیم که تبعیض دستمزدی برای چه دهک‌هایی از جامعه است. مطابق عنوان تحقیق اگر تبعیض در دهک‌های پایینی باشد به آن کف چسبنده و اگر در دهک‌های بالا باشد به آن سقف شیشه‌ای می‌گوییم.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بر اساس نظر کارشناسان حقوق بازنشستگان کافی نیست و باید واقعی شود

بر اساس نظر کارشناسان حقوق بازنشستگان کافی نیست و باید واقعی شود

یک کارشناس بازار کار معتقد است حقوق بازنشستگان کافی نیست و باید واقعی شود. او ...