خانه » بانک و بیمه » گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور دولت دوازدهم در مورد مسائل اقتصادی
گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور دولت دوازدهم در مورد مسائل اقتصادی
گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور دولت دوازدهم در مورد مسائل اقتصادی

گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور دولت دوازدهم در مورد مسائل اقتصادی

حسن روحانی، نخستین گفتگوی زنده تلویزیونی خود را به عنوان رئیس جمهور دولت دوازدهم در مورد مسائل اقتصادی نظیر اصلاح نظام بانکی و تورم و بیکاری با مردم انجام داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا ، وی در پاسخ به این پرسش که اقدامات دولت در زمینه اصلاح نظام بانکی چیست، اظهار داشت: بانک های ما نقش بسیار مهمی در اقتصاد دارند و البته بازار سرمایه هم باید در این زمینه به میدان بیاید و برای سال ۹۶ برنامه ریزی ما این است که ۳۰ هزار میلیون تومان تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط داده شود که در این زمینه بانک های ما می توانند کمک کنند اما آنان با مشکلاتی هم مواجه هستند.

مشکلات نظام بانکی از دید رئیس جمهور دولت دوازدهم

روحانی افزون کرد: بانک های ما مشکل سرمایه دارند که باید افزایش پیدا کند و نیز لازم است که جلوی رقابت های ناسالم میان بانک ها گرفته شود. رقابت هایی چون افزایش سود که منجر به کم شدن سرمایه های یک بانک و افزوده شدن آن به سرمایه های بانک دیگر می شود. همچنین در زمینه موسسات بانکی غیرمجاز نیز فعالیت هایی انجام شده که جلویش را گرفته ایم اما بانک های ما از حالت بنگاه نیز باید دربیایند تا پول ها و سرمایه هایشان در زمینه اقتصاد به کار گرفته شود.

رئیس جمهوری با بیان اینکه آخرین گزارش ما از تورم نشان می دهد که میزان این مفهوم اقتصادی زیر هشت درصد است، اشاره کرد: سود بانکی ما باید مقداری بیشتر از حد تورم باشد و چیزی در حدود ۱۱ درصد قابل قبول است و سود تسهیلات نیز با مقداری افزایش می تواند به ۱۵ درصد برسد اما در حال حاضر میزان سود سپرده و تسهیلات بانک ها در چارچوب منظمی پیش نمی رود و اگر بخواهیم در زمینه گردشگری و اشتغال توسعه ایجاد کنیم بانک ها باید به میزان مشخصی در این زمینه برسند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تصویب 2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی برای اجرای ۳۸ طرح

تصویب ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی برای اجرای ۳۸ طرح

طبق اظهارات مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ...