خانه » بانک و بیمه » سپرده گذاران بانکی نباید خود را متضرر کاهش نرخ سود بدانند
سپرده گذاران بانکی نباید خود را متضرر کاهش نرخ سود بدانند
سپرده گذاران بانکی نباید خود را متضرر کاهش نرخ سود بدانند

سپرده گذاران بانکی نباید خود را متضرر کاهش نرخ سود بدانند

قائم مقام بانک مرکزی با بیان این که سپرده گذاران بانکی نباید خود را متضرر کاهش نرخ سود بدانند تصریح کرد: با عملیاتی شدن اصلاح نرخ سود بانکی، در واقع میزانی از سود سپرده گذار که کمتر شده است با اصلاح قیمت ها در بازار به خود او برگردانده می شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، کمیجانی در بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی با تاکید بر اینکه نرخ سود به عنوان متغیر کلیدی و اساسی در مباحث اقتصاد کلان مطرح است، بیان داشت: نرخ سود در عین حال که به عنوان متغیر تاثیرگذار بر دیگر متغیرها مطرح است خود متاثر از تعاملات، برآیندها، سیاست ها و وضعیتی است که در سایر بازارها وجود دارد. وی همچنین تاکید کرد: نرخ سود متاثر از سیاست های مالی، تجاری، بودجه ای، وضعیت کسری بودجه و … است.

برگشت میزانی از سود سپرده گذاران بانکی با کاهش قیمت ها

وی با اشاره به فعالیت غیرمجازها در بازار پول کشور به عنوان یکی از موانع اصلاح نرخ سود بانکی افزون کرد: در حال حاضر موسسه غیرمجازی وجود ندارد که با استفاده از وعده نرخ سود بالا مبادرت به جذب سپرده کند بنابراین یکی از موانع اصلی که منجر به رقابت ناسالم برای جذب سپرده در بانک ها بود، از میان برداشته شده است.

قائم مقام بانک مرکزی با اشاره به اینکه در زمان کاهش نرخ سود بانکی، سپرده گذاران نباید خود را متضرر بدانند یادآور شد: سپرده گذاران بانکی با هدف حفظ قدرت خرید سرمایه خود و در عین حال کسب درآمد به سپرده گذاری در بانک روی می آورند و در زمان کاهش نرخ سود بانکی، با اصلاح قیمت ها در بازار، نه تنها متضرر نمی شوند بلکه این موضوع در نهایت به نفع سپرده گذار خواهد بود.

این مقام مسئول بانک مرکزی افزود: با عملیاتی شدن اصلاح نرخ سود بانکی، در واقع میزانی از سود سپرده گذار که کمتر شده است با اصلاح قیمت ها در بازار به خود او برگردانده می شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

انجام نگرفتن کاهش نرخ سود تسهیلات هم‌زمان با کاهش نرخ سود سپرده

انجام نگرفتن کاهش نرخ سود تسهیلات هم‌زمان با کاهش نرخ سود سپرده

در ارتباط با چرایی انجام نگرفتن کاهش نرخ سود تسهیلات هم‌زمان با کاهش نرخ سود ...