خانه » بورس،ارز، سکه » استراحت شاخص بورس تهران با عبور از کانال ۸۳ هزار واحدی
استراحت شاخص بورس تهران با عبور از کانال 83 هزار واحدی
استراحت شاخص بورس تهران با عبور از کانال ۸۳ هزار واحدی

استراحت شاخص بورس تهران با عبور از کانال ۸۳ هزار واحدی

شاخص بورس پس از رشد قابل توجه در روزهای اخیر که به ورود به کانال ۸۳ هزار واحدی منجر شد به استراحت شاخص پرداخته و به رشد۲۰ پله ای و قرار گرفتن در جایگاه ۸۳ هزار و ۲۷۲ واحدی اکتفا کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، نمادهای فلزی و معدنی در معاملات امروز، بر خلاف روزهای قبل، تاثیر منفی بر شاخص داشتند. این نمادها که به عنوان گروه پیشروی بازار به شمار رفته و شاخص را بالا کشیدند، امروز به استراحت و اصلاح پرداختند.

اما نمادهای پالایشگاهی، با رشد خود بیشرین سهم را در بالا رفتن شاخص داشتند. بر این اساس، نمادهای شتران (پالایش نفت تهران)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس) و شپنا (پالایش نفت اصفهان) وصندوق (سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی)، شاخص را بالا کشیدند.

در معاملات امروز ۸۵۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و ۶۲۶ میلیارد ریال در ۵۳ هزار و ۳۸۷ نوبت خرید و فروش شد.

استراحت شاخص بورس تهران بعد از شکست مقاومت

همه شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز به جز شاخص بازار اول و آزاد شناور رشد کردند، بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، ۶ واحد رشد کرد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، ۲۷ واحد بالا رفت.

شاخص قیمت (هم وزن) که بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است، ۲۰ واحد افزایش یافت و شاخص آزاد شناور که بیانگر آن بخش از سهام شرکت هاست که قابل معامله در بورس باشد، ۲۳ واحد کاهش یافت.

شاخص بازار اول که به شرکت هایی اختصاص دارد که از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور شرایط بهتری دارند، ۴۴ واحد افت کرد اما شاخص بازار دوم بورس ۴۴ واحد بالا آمد.

گروه فلزات اساسی هچنان صدر نشین گروه های مختلف بورس است که در این گروه ۷۲ میلیون سهم به ارزش ۱۶۴ میلیارد ریال داد وستد شد.

گروه کانی های فلزی به ارزش ۱۵۹ میلیارد ریال و گروه خودرو به ارزش ۱۱۱۵ میلیارد ریال نیز جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

آخرین فرصت برای برگزاری مجمع برای اکثر شرکت های بورسی

آخرین فرصت برای برگزاری مجمع برای اکثر شرکت های بورسی

مدیر امور اعضای کانون کارگزاران بورس و اواق بهادار با بیان این که هفته آینده ...