خانه » اخبار جهان » انعقاد قرارداد هشت میلیارد دلاری با اگزیم بانک کره جنوبی
انعقاد قرارداد هشت میلیارد دلاری با اگزیم بانک کره جنوبی
انعقاد قرارداد هشت میلیارد دلاری با اگزیم بانک کره جنوبی

انعقاد قرارداد هشت میلیارد دلاری با اگزیم بانک کره جنوبی

رئیس سرمایه گذاری خارجی، با اشاره به انعقاد قرارداد هشت میلیارد دلار فاینانس با اگزیم بانک کره جنوبی اظهار داشت: ۲۹ تا ۳۰ میلیارد دلار فاینانس جدید در راه است، البته کشور را بدهکار نمی کنیم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، محمد خزاعی در همایش بانکداری اسلامی بیان کرد: سی میلیارد منابع فاینانس در نظر گرفته شده است که در این راستا، همه بخش های اقتصادی موظف به تامین مالی هستند؛ لذا این مصوبه مجلس که به تائید شورای نگهبان رسیده باید از سوی کارگزاران اقتصادی اجرایی شود.

معاون وزیر اقتصاد افزون کرد: رشد اقتصادی و تشکیل سرمایه به عنوان یکی از متغیرهای مهم در آن، از اهمیت برخوردار است؛ این در حالی است که وجوه ناشی از فروش منابع طبیعی، پس اندازهای اجباری همچون مالیات، پس اندازهای اختیاری و شرکت های بیمه در این میان، از جمله منابع عرضه سرمایه به شمار می روند.

قرارداد اگزیم بانک کره جنوبی و فاینانس های دیگر خارجی

رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی یادآور شد: سرمایه گذاری وقتی امکان پذیر است که منابع منجر به استفاده در تولید و اشتغال باشد و این چرخه ادامه یابد، لذا تشکیل سرمایه، جهت دهی آن و محافظت از سرمایه گذار به معنای جلوگیری از کاهش ارزش آن،  مهم بوده و به کارگیری درست و افزایش بهره وری نیز از دیگر عوامل رشد سرمایه به شمار می روند.

وی تصریح کرد: در تمام دنیا بانکها نقش موثری در تمام موارد فوق داشته و محل سپرده گذاری امن و دریافت سود نیستند، بلکه مخزنی هستند که آبهای پراکنده را جمع و آن را به کانال های مناسب و طراحی شده برای بهره برداری صحیح هدایت می کنند؛ این درحالی است که در کشورهای در حال توسعه انباشت سرمایه صورت می گیرد.

به گفته خزاعی؛ برای پس انداز سرمایه و نحوه توزیع آن در اسلام توصیه زیادی شده است که بیشترین سهم توزیع نیز در چرخه تولید است، اما اگر نگاه دولت به بانکها به عنوان یک خزانه برای تامین مالی طرح ها باشد، صدمه زیادی به بانکها خواهد خورد، این در حالی است که اگر درست هدایت شود، درخت اقتصاد را آبیاری خواهد کرد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش واردات نفت کره جنوبی از ایران در آوریل سال جاری میلادی

کاهش واردات نفت کره جنوبی از ایران در آوریل سال جاری میلادی

واردات نفت کره جنوبی از ایران در آوریل  سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه ...