خانه » بانک و بیمه » انتشار غیرحرفه ای فراخوان جذب سپرده با نرخ های بالاتر از رقم مصوب
انتشار غیرحرفه ای فراخوان جذب سپرده با نرخ های بالاتر از رقم مصوب
انتشار غیرحرفه ای فراخوان جذب سپرده با نرخ های بالاتر از رقم مصوب

انتشار غیرحرفه ای فراخوان جذب سپرده با نرخ های بالاتر از رقم مصوب

رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی اقدام برخی بانک ها در انتشار فراخوان جذب سپرده با نرخ های بالاتر از رقم مصوب را غیراخلاقی و غیرحرفه ای دانست.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، محمدرضا حسین زاده روز سه شنبه در حاشیه بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی در مرکز همایش های صدا و سیما در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس مصوبه پارسال شورای پول و اعتبار نرخ سود یکساله ۱۵ درصد تعیین شده بود اما شرایطی پیش آمد که بانک ها رعایت نمی کردند.

مدیرعامل بانک ملی ایران افزون کرد: با سیاست گذاری های انجام شده و شرایط جدیدی که کشور در حمایت از تولید دارد، لازم شده است بانک ها از ۱۱ شهریور این نرخ را اجرا کنند.

رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی تصریح کرد: به طور قطع بانک های دولتی اهتمام بیشتری نسبت به این امر خواهند داشت.

انتشار فراخوان جذب سپرده با نرخ های بالاتر از رقم مصوب

حسین زاده درباره اینکه کاهش نرخ ها بر کاهش سپرده های بانکی و یا تصمیم مردم برای خروج دارایی خود از بانک ها اثر گذار نیست، یادآور شد: شنیده ایم در برخی بانک ها در روزهای اخیر غیراخلاقی و غیر حرفه ای رفتار کردند و اطلاعیه ها و فراخوان هایی دادند که قبل از ۱۱ شهریور با نرخ های بالا سپرده گذاری کنند.

مدیر عامل بانک ملی ایران ادامه داد: به طور قطع این کار در زیان دهی این بانک ها اثر بسزایی خواهد داشت، کما اینکه از قبل هم مسئولان اقتصادی کشور بارها گفته اند بانکی که نرخ بالا و غیرمتعارف می دهد به طور قطع با مشکلاتی مواجه خواهد بود، هرچند ما ارزو نمی کنیم چنین اتفاقی بیفتد. وی تاکید کرد، باید همه بانک ها به نرخ متعادل و تعارف تن دهند.

حسین زاده درباره اینکه نرخ تسهیلات چه زمانی کاهش می یابد، اضافه کرد: اکنون بر اساس هر نرخی که سپرده گذاری انجام شود، نرخ سود سه تا چهار درصد بالاتر است؛ اکنون مصوبه شورای پول اعتبار برای تسهیلات ۱۸ درصد است که باید بانک ها رعایت کنند.

رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی افزود: اگر بانکی در این زمینه تخلف می کند، قابل رسیدگی است اما آنچه که اعلام شده، نرخ ۱۸ درصدی است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نشست کارگروه بانکی نمایندگان ۵ بانک ایرانی و ۳ بانک دولتی ترکیه

نشست کارگروه بانکی نمایندگان ۵ بانک ایرانی و ۳ بانک دولتی ترکیه

نشست فوری کارگروه بانکی نمایندگان ۵ بانک ایرانی و ۳ بانک تراز اول دولتی ترکیه ...