خانه » بانک و بیمه » ۵۰ هزار میلیارد تومان در راه رونق واحدهای تولیدی کوچک و متوسط
50 هزار میلیارد تومان در راه رونق واحدهای تولیدی کوچک و متوسط
۵۰ هزار میلیارد تومان در راه رونق واحدهای تولیدی کوچک و متوسط

۵۰ هزار میلیارد تومان در راه رونق واحدهای تولیدی کوچک و متوسط

طبق اظهارات رئیس کل بانک مرکزی، براساس برنامه، برای سال ۹۶ مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد تا نظام بانکی با هدف خاص رونق واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و ایجاد اشتغال پرداخت کند.

ولی الله سیف روز دوشنبه در نشست شورای هماهنگی بانک های خراسان جنوبی بیان داشت: از این مبلغ، ۲۰ هزار میلیارد تومان برای سرمایه در گردش بنگاه های کوچک و متوسط، ۱۰ هزار میلیارد تومان برای نوسازی خطوط تولید واحدهای کوچک و متوسط و ۲۰ هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در کشور در نظر گرفته شد.

وی افزون کرد: سال گذشته نظام بانکی وظیفه خود را در زمینه حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط ادا کرد بگونه ای که ۲۴ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی مبلغ ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام توانست مجددا تحرک در تولید و اشتغال در کشور ایجاد کند و زمینه های مثبتی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رشد اقتصادی رقم بزند.

رونق اقتصاد با رونق واحدهای تولیدی کوچک و متوسط

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اولویت های سال ۹۶ از بعد اقتصادی که باید در کشور دنبال شود افزود: تمرکز باید بر رشد و رونق اقتصادی، توسعه اقتصاد، توسعه صادرات، ایجاد اشتغال و غیره باشد تا کشور دستاوردهای بزرگی کسب کند.

وی ادامه داد: حجم سرمایه گذاری و افزایش آن در بخش های مختلف تولیدی و اقتصادی می تواند در تحقق این اهداف موثر باشد و اگر به اولویت های اصلی در سال ۹۶ توجه کنیم یک نگاه آن به نظام بانکی کشور است که برای تحقق این اولویت های چه اقداماتی می تواند انجام دهد.

وی تصریح کرد: در شرایطی که نظام بانکی خود دچار مشکلاتی است باید همزمان اقداماتی برای اصلاح نظام بانکی، حل و فصل عدم تعهدهای مختلفی که در نظام بانکی وجود دارد و از ۲ سال قبل نیز آغاز شد، انجام شود.

سیف گفت: علاوه بر این باید وظیفه اصلی نظام بانکی را که حمایت از اقتصاد و فعالیت های تولیدی، اشتغال و رونق تولید است؛ مدنظر قرار دهیم.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دولت برای خروج از رکود و جذب سرمایه خارجی اقدامی انجام نداده است

دولت برای خروج از رکود و جذب سرمایه خارجی اقدامی انجام نداده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت برای خروج از ...