خانه » بازرگانی » شورای رقابت و اثبات انحصار عرضه محصولات فولادی در بورس کالا
شورای رقابت و اثبات انحصار عرضه محصولات فولادی در بورس کالا
شورای رقابت و اثبات انحصار عرضه محصولات فولادی در بورس کالا

شورای رقابت و اثبات انحصار عرضه محصولات فولادی در بورس کالا

مطابق نظرات یک مقام مسئول هم اکنون قیمت پایه محصولات فولادی با بیش از ۳۰ الی ۴۰ درصد بالاتر رقابت و کشف قیمت شده که بطور حتم اجرای این مصوبه سبب کاهش قیمت آهن آلات در بورس کالا خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مشرق، دبیر سندیکای لوله و پروفیل فولادی ایران اظهار داشت: شورای رقابت پس از اثبات انحصار عرضه محصولات ورق فولادی در بورس کالا به صدور دستورالعمل تنظیم بازار ورق های گرم فولادی در بورس کالا اقدام کرد.

امیر حسین کاوه افزون کرد: این دستورالعمل به صراحت تاکید می کند قیمت ورق فولادی می بایستی ضریبی از قیمت جهانی بر اساس نرخ سنا باشد.وی تصریح کرد: با توجه به اینکه شورای رقابت یک شورای فرا قوه ای و زیر نظر رییس دولت دوازدهم است؛ از این رو باید شاهد عرضه این محصول توسط ورق سازان از جمله فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا به حد مکفی باشیم.

انحصار عرضه محصولات فولادی در بورس کالا

این عضو اتاق بازرگانی در ادامه با تاکید بر اینکه بازار فولاد و فعالان این بازار منتظر اجرایی شدن این دستورالعمل بودند ، بیان داشت: متاسفانه بر خلاف برنامه معمول دوشنبه ها برای عرضه ورق های فولادی اما امروز این عرضه در بورس کالا قطع شده است و این در حالی است که به گفته یکی از مسولان بورس کالا عدم اجرای دستوررالعمل شورای رقابت عملی مجرمانه محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت های جهانی فولاد cis بطور میانگین ۵۴۰دلار برای هر تن است، تأکید کرد: وقتی با نرخ ارز داخلی هر کیلو فولاد را محاسبه کنیم نرخ پایه محصولات فولادی به حدود دو هزار تومان کاهش خواهد یافت اما هم اکنون قیمت پایه این محصولات با بیش از ۳۰الی ۴۰درصد بالاتر رقابت و کشف قیمت شده که بطور حتم اجرای این مصوبه سبب کاهش قیمت آهن آلات در بورس کالا خواهد شد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عدم قدرت و توانایی شورای رقابت در تعیین قیمت‌ها صورت علمی

عدم قدرت و توانایی شورای رقابت در تعیین قیمت‌ها صورت علمی

بر اساس اظهارات رییس سابق شورای رقابت ، وقتی قیمت پراید سه برابر شد، زمان ...