خانه » سایر » بررسی و پیگیری لایحه بودجه ۱۳۹۷ در دستور کار جلسه ستاد بودجه
بررسی و پیگیری لایحه بودجه ۱۳۹۷ در دستور کار جلسه ستاد بودجه
بررسی و پیگیری لایحه بودجه ۱۳۹۷ در دستور کار جلسه ستاد بودجه

بررسی و پیگیری لایحه بودجه ۱۳۹۷ در دستور کار جلسه ستاد بودجه

در آخرین جلسه ستاد بودجه طی هفته جاری، مدیران سازمان برنامه و بودجه بررسی و پیگیری لایحه بودجه ۱۳۹۷ را در دستور کار خود قرار دادند.

کمتر از چهار ماه تا زمان قانونی تحویل لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ باقی مانده است و سازمان برنامه و بودجه فرصت دارد تا نیمه آذرماه تمامی مراحل مربوط به تدوین بودجه سال آینده را انجام دهد تا رئیس جمهوری لایحه سال آتی را تقدیم مجلس نماید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، مانند هر سال امور مربوط به لایحه بودجه در اواسط تابستان به طور جدی تری مورد پیگیری قرار می گیرد و فرآیند آن در دستور کار قرار گرفته است. این در حالی است که طبق آخرین اخبار دریافتی به تازگی جلسه ستاد بودجه در سازمان برنامه و بودجه با حضور رئیس سازمان (نوبخت) و معاونین، مشاورین و همچنین مدیران دفاتر مربوطه تشکیل یافته است.

شروع بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۷

طی این جلسه محورهای متفاوتی مطرح بوده، اما در مهم ترین بخش زمانبندی و بخشنامه بودجه سال آینده مورد بررسی قرار گرفته است و به معاونت‌های سازمان ارجاع شده تا نظرات خود را در این رابطه اعلام نمایند، از این رو در جلسه آینده ستاد بودجه بازتاب بررسی زمانبندی و بخشنامه بررسی شده و در نهایت برای تایید به شورای اقتصاد فرستاده می شود.

با تایید شورای اقتصاد آنگاه بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۷ به تمامی سازمان ها و دستگاه های مربوطه ارسال خواهد شد تا برآوردهای خود از بودجه سال بعد را تعیین و در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار دهند.

از طرفی بر موضوع بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد نیز تاکید شده و پیگیری ها در جهت حرکت به سمت تهیه بودجه سالانه بر مبنای عملکرد و به عبارتی بودجه ریزی بر اساس قیمت تمام شده شروع شده است.

موضوع دیگر مورد بررسی در ستاد بودجه به شرایط بودجه سال جاری بر می‌گردد که ابعاد هزینه‌ها و درآمدها مورد بحث می باشد و در صورت لزوم صرفه جویی های هزینه ای صورت خواهد گرفت.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عدم رضایت کارآفرینان از نگاه دولت به کارآفرینی و بروکراسی پیچیده

عدم رضایت کارآفرینان از نگاه دولت به کارآفرینی و بروکراسی پیچیده

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، دست کم در چند سال ...