خانه » بازرگانی » بیکاری مهم ترین معضل بخش مسکن و سایر بخش های کشور
بیکاری مهم ترین معضل بخش مسکن و سایر بخش های کشور
بیکاری مهم ترین معضل بخش مسکن و سایر بخش های کشور

بیکاری مهم ترین معضل بخش مسکن و سایر بخش های کشور

کمال اطهاری کارشناس مسکن بیکاری را مهم ترین معضل بخش مسکن و سایر بخش ها دانسته و افزود: به جای بالا بردن مبلغ تسهیلات نقدی بودجه لازم برای این کار را باید به ایجاد شغل برای جوانان اختصاص داد .

اطهاری ضمن بیان این مطلب که بازار مسکن در واقع از مرحله رکود عبور کرده و قفل شده است، ادامه داد: دولت پیشین به علت تحریم هایی که برای کشورمان وضع شده بود تلاش نمود از مسکن به عنوان لوکوموتیو اقتصاد استفاده کند که نتیجه آن واحد های ناقص مسکن مهر و همچنین واحدهای لوکسی بود که طبقه پایین نمی توانند آنها را خرید کنند.

این کارشناس مسکن تصریح نمود: مسکن در شرایط فعلی نه تنها نمی تواند لوکوموتیو اقتصادی کشور باشد، بلکه مانند وزنه ای به پای اقتصاد کشور بسته شده و سایر بخش های اقتصادی را با خود غرق می کند.

نحوه رفع معضل بخش مسکن

وی همچنین بیکاری را از مهم ترین مسائل اقتصاد کشور دانسته و بیان نمود:مهم‌ترین مساله بیکاری است، وقتی آمار بیکاری رشد یابد، جوانی که بیکار باشد نمی تواند ریسک کند و زیر بار وام های سنگین برود.

اطهاری اظهار داشت: در زمان ریاست جمهوری بوش در آمریکا این کشور به دلیل سیاست های جنگ طلبانه ای که در پیش گرفته بود برای پیش برد اقتصادش سعی کرد از بخش مسکن به عنوان لوکوموتیو اقتصاد استفاده نماید و این سیاست غلط نه تنها دامن آمریکا، بلکه کل دنیا را گرفت.

این کارشناس تصریح نمود: در حال حاضر شاهد آن هستیم که برخی نهادها و انبوه سازان شخصی به همراه آن دسته از افرادی که تراکم را می خرند برای فروش واحد های خود، برای بالا بردن مبلغ تسهیلات مسکن به دولت فشار می آورند  در حالی که جوانان وقتی به تسهیلات خود برسند فارغ از بهره بالای آن ها یا باید به سمت خانه های لوکس بروند که مبلغ تسهیلات اعطایی به آن ها بخش کمی از مبلغ را پوشش می‌دهد یا باید به سمت خانه های خارج از شهر بروند که ناقص می باشند.

وی در انتها توضیح داد: راهکار برون رفت از این معضل این است که به جای بالا بردن مبلغ تسهیلات، بودجه لازم برای این کار را به ایجاد شغل برای جوانان اعطا کنیم.  به نظر بنده بزرگ ترین معضل بازار مسکن و به تبعیت از آن سایر بازار ها بیکاری می باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نرخ بیکاری در هیچ شهرستانی به ۶۰ درصد نمی رسد

نرخ بیکاری در هیچ شهرستانی به ۶۰ درصد نمی رسد

پیرو اعلام بیکاری ۶۰ درصدی در برخی شهرها از سوی وزیر کشور، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری ...