خانه » بازرگانی » غیر قانونی بودن محدودیت ایجاد شده در سامانه ثبت سفارش خودرو
غیر قانونی بودن محدودیت ایجاد شده در سامانه ثبت سفارش خودرو
غیر قانونی بودن محدودیت ایجاد شده در سامانه ثبت سفارش خودرو

غیر قانونی بودن محدودیت ایجاد شده در سامانه ثبت سفارش خودرو

فربد زاوه کارشناس خودرو با غیر قانونی دانستن محدودیت ایجاد شده در سامانه ثبت سفارش، اظهار داشت: از طرف وزارتخانه حمایت شدیدی برای فروش محصولات پژو وجود دارد که به صورت ضرب الاجلی این طرح را اجرا نموده اند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، زواره درباره محدودیت ایجاد شده برای ثبت سفارش خودروهای وارداتی، بیان نمود: اجرای این طرح در شرایط فعلی که هنوز مصوبه ای از هیات دولت برای اجرای آن وجود ندارد کاملا غیر قانونی می‌باشد، سازمان توسعه تجارت یا وزراتخانه اجازه ندارد ورود کالایی که در حال حاضر واردات آن مجاز می‌باشد را محدود یا منع نماید.

وی همچنین با انتقاد از افرادی که موجب بروز این مشکل شده اند، افزود: اینکه برخی طرحی را اجرا می کنند که قرار است در آینده آیین نامه آن را به هیات دولت ارجاع دهند، باعث به وجود آمدن شبهات قانونی بسیاری می شود.

خسارات اقدام غیر قانونی

زاوه ادامه داد: فرض کنید این طرح به تصویب هیات دولت نرسد، آن زمان چه کسی حاضر به پرداخت ضرر و زیان تاجران و مصرف کنندگانی که به دلیل این تصمیم متضرر شده اند؟

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بسته شدن سایت ثبت سفارش شائبه حمایت از تولید کنندگان داخلی را تقویت نمی کند؟ بیان داشت: به نظر می رسد حمایت شدیدی از طرف وزارتخانه برای فروش محصولات پژو وجود دارد که به صورت ضرب الاجلی این طرح در حال اجرایی شدن است.

این کارشناس صنعت خودرو گفت: بنده نه فقط با این موضوع بلکه در بحث شش ماه قبل که واردات برای وارد کنندگان موازی نیز قطع شد هم مخالف بودم، زیرا معتقدم این یک اجحاف در حق مصرف کنندگان می‌باشد؛ باید بازار واردات به سوی آزادسازی حرکت کند تا مصرف کننده بتواند در یک فضای رقابتی  محصولات خود را خریداری نماید.

وی ادامه این روند را باعث افزایش قیمت خودروهای وارداتی دانسته و افزود: بدون شک زمانی که عرضه یک کالا را محدود کنیم قیمت آن بالا خواهد رفت؛ در زمان دولت قبل نیز وقتی که قیمت ارز بالا می رفت سازمان حمایت اعلام می‌کرد، کسی اجازه ندارد کالایش را گران کند در حالی که چنین چیزی در عمل ممکن نبود، در حال حاضر نیز نمی توان در شرایطی که عرضه محدود شده انتظار داشت که قیمت ها ثابت باقی بماند.

زاوه در انتها ضمن اشاره به این مطلب که همین حالا نیز قیمت ها با افزایش روبرو شده، توضیح داد:اکنون بازار با دو مشکل عمده روبرو می‌باشد، نخست اینکه قیمت محصول موجود بالا رفته است و دیگری اینکه فروش خودروها به صورت مدت دار صورت می گیرد و در نتیجه  طرفین از اجرای صحیح تعهدات مطمئن نیستند .

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

آزاد شدن ثبت سفارش واردات برنج و ورود برنج به بازار داخلی

آزاد شدن ثبت سفارش واردات برنج و ورود برنج به بازار داخلی

رئیس انجمن برنج ضمن اشاره به آزاد شدن ثبت سفارش واردات برنج ، اظهار داشت: ...