خانه » بانک و بیمه » برداشت ۲۸ میلیارد تومانی از حساب های سازمان بازنشستگی شهرداری
برداشت 28 میلیارد تومانی از حساب های سازمان بازنشستگی شهرداری
برداشت ۲۸ میلیارد تومانی از حساب های سازمان بازنشستگی شهرداری

برداشت ۲۸ میلیارد تومانی از حساب های سازمان بازنشستگی شهرداری

حافظی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن بیان این مطلب که حدود ۲۸ میلیارد تومان از حساب های سازمان بازنشستگی شهرداری تهران برداشت شده است، گفت: باید درباره تخلیه کردن موجودی چهار حساب این سازمان توضیح داده شود.

رحمت اله حافظی در جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود و با بیان اینکه سازمان بازنشستگی شهرداری در سال‌های گذشته بدون دریافت مجوز از شهرداری، چند حساب بانکی افتتاح کرده است، بیان نمود: این حساب ها در بانک تجارت شعبه رودکی تهران افتتاح و به تازگی موجودی این حساب‌ها تخلیه شده و حتی به حساب سازمان بازنشستگی واریز نشده است.

برداشت ۲۸ میلیارد از حساب بازنشستگی شهرداری

وی اعلام نمود: بر حسب اطلاعات غیررسمی که وجود دارد حدود ۲۸میلیارد تومان موجودی این حساب ها بوده و مطالبه‌ای که از آقای شهردار در قالب تذکر داریم این است که مجوز افتتاح این حساب ها و پرینت ورودی و خروجی این حساب‌ها را به شورا ارائه دهند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ادامه افزود: شهردار مکاتبه‌ای با رئیس شورای شهر به تاریخ ۰۳/۰۴/۱۳۹۶ باستناد تفاهم نامه یکپارچه‌سازی فرآیند حسابرسی انجام داده اند که در این باره مواردی باید عنوان شود.

در تاریخ ۱۹/۰۸/۱۳۹۴ بین شهردار تهران و رئیس شورای شهر تهران برای یکپارچه‌سازی حسابرسی، تفاهم نامه ای مبادله می‌شود که حدود ۴۰ روز بعد و پس از مطلع شدن اعضای شورا از محتوای آن، این تفاهم نامه با ۲۰ امضای اعضای شورا مورد اعتراض قرار گرفته است زیرا این تفاهم‌نامه باعث شده است جنبه نظارتی شورا که در قانون، صراحتا یکی از کارویژه‌های اختصاصی شوراست، مخدوش شود.

حافظی در انتها ضمن بیان این مطلب که به دلیل این اعتراض و مکاتباتی که انجام شده است، مهندس چمران متن تفاهم نامه را در صحن به رای گذاشته و نهایتا این تفاهم نامه ابطال می گردد، تصریح نمود: طبق مصوبه شورا این تفاهمنامه باطل تلقی شده اما در مکاتبات اخیر آقای شهردار با رئیس شورا به این تفاهم نامه استناد شده لذا پیشنهاد می شود شهردار تهران در مکاتبات با شورا دقت نظر بیشتری نشان دهند تا سوءبرداشت‌ ایجاد نشود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اختصاص 34 هزار میلیارد ریال جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشور در سال 96

اختصاص ۳۴ هزار میلیارد ریال جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشور در سال ۹۶

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان نمود مبلغ ۳۴ هزار میلیارد ریال ...