خانه » اخبار جهان » الگو قرار دادن کره شمالی برای کشور در رابطه با آمریکا
الگو قرار دادن کره شمالی برای کشور در رابطه با آمریکا
الگو قرار دادن کره شمالی برای کشور در رابطه با آمریکا

الگو قرار دادن کره شمالی برای کشور در رابطه با آمریکا

کره شمالی که به هیچ عنوان قابل مقایسه با ایران مقتدر و مردم سالار نمی باشد در مقابل آمریکا ایستاده و نتیجه ایستادگی را نیز چشیده است.

به گزارش آی آر اقتصاد، کیهان نوشته است : کره شمالی در ۲۷ ژوئن سال ۲۰۰۸ میلادی با آمریکا بر سر کنار گذاشتن برنامه هسته ای خود به توافق رسید و به نشانه پایبندی به این توافق برج خنک کننده اتمی خود را منفجر کرد ولی بعد از آن این اتفاق و با مشاهده نقض پیمان از سوی آمریکا، بی‌توجه به تهدیدهای این کشور، فعالیت‌ هسته ای خود را از سر گرفت و آمریکا نتوانست هیچ غلطی بکند.

آیا کره شمالی الگوی مناسبی است؟

ترامپ با تهدید کره‌شمالی از این کشور درخواست کرد تا آزمایش موشک‌های بالستیک خود را متوقف نماید ولی کره شمالی بی اعتنا به تهدید آمریکا نه تنها به آزمایش موشک های بالستیک خود تا تولید موشک های بالستیک قاره پیما ادامه داد، بلکه موشک هایی با کلاهک هسته ای را نیز مورد آزمایش قرار داد و خطاب به آمریکا اعلام داشت اگر دست به حمله بزند، با حمله اتمی متقابل روبرو خواهد شد و ترامپ را ناچارا دعوت به مذاکره کرد.

ولی در ادامه کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداده و اعلام نمود برنامه های هسته ای و موشکی ما غیرقابل مذاکره می باشد. با جرأت می توان بیان نمود که کره شمالی در این زمینه از مذاکرات بی نتیجه و فاجعه آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته است و به همین علت حاضر نشده است خود را مانند ما به چنبره فریب آمریکا گرفتار نماید.

کره شمالی روش عبرت گرفتن از راه خطا و خسارت باری که دولت محترم یازدهم پیموده، در پیش گرفته است و دولت علی رغم فاجعه ای که با آن روبرو شده ایم هنوز حاضر به تغییر مسیر خسارت آفرین خود نیست.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تصویب طرح اعمال تحریم‌های جدید علیه برنامه موشکی ایران

تصویب طرح اعمال تحریم‌های جدید علیه برنامه موشکی ایران

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه طرحی که خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه برنامه موشکی ایران ...