خانه » عمومی اقتصاد » موافقت وزیر پیشنهادی نفت با واگذاری دانشگاه نفت به وزارت علوم
موافقت وزیر پیشنهادی نفت با واگذاری دانشگاه نفت به وزارت علوم
موافقت وزیر پیشنهادی نفت با واگذاری دانشگاه نفت به وزارت علوم

موافقت وزیر پیشنهادی نفت با واگذاری دانشگاه نفت به وزارت علوم

بیژن نامدار زنگنه وزیر پیشنهادی نفت برای دولت دوازدهم از موافقت وزارت متبوع خود با واگذاری دانشگاه نفت به وزارت علوم اطلاع داد.

این وزیر پیشنهادی طی نشست با کمیسیون صنایع و معادن در خصوص برنامه های خود توضیخ داد: آمریکایی ها به دنبال خباثت می‌باشند و ما باید با همدلی و هماهنگی مشکلات را از میان برداریم. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خانه ملت، وزیر پیشنهادی نفت ضمن بیان اینکه در سطح دنیا برای توزیع سوخت برندها فعالیت می کنند، افزود: برای این کار پول جدیدی داده می شود و از پول بخش هایی که هم اکنون در حال فعالیت هستند کاسته نخواهد شد.

وی با اشاره به این مطلب که مشکل خصوصی سازی برای ما هم مشکلاتی داشته است، گفت: جایگاه توزیع سوخت واگذارمی‌شود، اما افراد و کارکنان شاغل در آن روی دست ما باقی می مانند، در این زمینه چون اموال جابه جا می شوند، پرسنل باقی مانده و در قراردادها نیز سطح پرنسل عنوان شده است نه افراد.

وزیر پیشنهادی نفت : پژوهشگاه های دولتی خروجی ندارند

زنگنه در ادامه افزود: در حال حاضر شرایط استخدام تمام فارغ التحصیلان دانشگاه نفت وجود ندارد، دانشجویان دانشگاه نفت را بورسیه نکرده ایم و برای استخدام آن ها همانند دیگر دانشجویان آزمون ورودی برگزار خواهیم کرد و راه حل مشکل نیروی انسانی ایجاد اشتغال می‌باشد.

وی ادامه داد: ما رضایت داریم دانشگاه نفت به وزارت علوم واگذار شود این کار به نفع دانشگاه و دانشجو می‌باشد، با کارمند دولت نمی توان خلاقیت ایجاد کرد فردی که خلاقیت ایجاد می کند دانشجو است، از پژوهشگاه های دولتی خروجی دریافت نمی‌کنیم.

این وزیر پیشنهادی با اشاره به اینکه با وجود تمام اختلاف نظرهایی که با آقای احمدی نژاد داشتم هم اکنون ۳ تن از معاونین و نزدیک ترین فرد به آقای میرکاظمی را در وزارت نفت به کار گرفته‌ام، افزود: اگر یک نفر من را قبول دارد و با سیاست‌های دولت هم فکر است می‌تواند در وزارت نفت کار کند.

زنگنه در انتها بیان داشت: با تأکید بر اینکه وزرا نمایندگان مجلس در وزارتخانه ها به شمار می‌روند، برای اشتغال و چرخش زندگی جوانان فعالیت می کنیم، شورای رقابت مسئولیت ها را به وزارتخانه ها سپرده اما اختیارات را در اختیار خود قرار داده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تأمین منابع برای اشتغالزایی از طریق افزایش قیمت بنزین و گازوئیل

در لایحه بودجه ۹۷ راهکار تأمین منابع برای اشتغالزایی افزایش قیمت بنزین و گازوئیل عنوان ...