خانه » اخبار جهان » آخرین گزارش اوپک درباره میزان تولید نفت توسط کشورهای عضو
آخرین گزارش اوپک درباره میزان تولید نفت توسط کشورهای عضو
آخرین گزارش اوپک درباره میزان تولید نفت توسط کشورهای عضو

آخرین گزارش اوپک درباره میزان تولید نفت توسط کشورهای عضو

مطابق آخرین گزارش اوپک ، تولید نفت ایران در تیر ماه به ۳٫۸۲۴ میلیون بشکه در روز رسیده است درحالی که آمارهای رسمی ایران در این گزارش از رقم ۳٫۹۰۰ میلیون بشکه در روز خبر می دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مشرق، سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام اوپک در جدیدترین گزارش خود به نقل از منابع ثانویه اعلام کرد تولید نفت ایران در ماه جولای ۲۰۱۷ برابر با تیر ماه ۱۳۹۶ به ۳ میلیون و ۸۲۴ هزار بشکه در روز رسیده است که نسبت به ماه پیش از آن ۶٫۹ هزار بشکه در روز بیشتر است.

طبق این گزارش، ایران در ماه ژوئن برابر با خرداد ۹۶ روزانه ۳ میلیون و ۸۱۷ هزار بشکه نفت تولید کرده است که این رقم در ماه پیش از آن یعنی می (اردیبهشت۹۵) ۳ میلیون و ۷۷۴ هزار بشکه در روز بوده است.

آمارهای نفتی بر اساس آخرین گزارش اوپک

بر اساس آمارهای اوپک، ایران در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ یعنی ماه‌های آوریل، می و ژوئن روزانه ۳ میلیون و ۷۹۴ هزار بشکه نفت تولید کرده است. متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۶ برابر با روزانه ۳ میلیون و ۵۱۸ هزار بشکه و در سال ۲۰۱۵ برابر با ۲ میلیون و ۸۳۶ هزار بشکه در روز بوده است.

اوپک در بخش دیگری از این گزارش به آمارهای ارائه شده از سوی وزارت نفت (منابع اولیه) می‌پردازد که بر این اساس ایران در ماه جولای روزانه ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه نفت در روز تولید کرده است که نسبت به ماه پیش از آن ۲۰ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، تولید نفت ۱۳ کشور عضو این سازمان در ماه جولای ۲۰۱۷ (تیر ۹۶)  ۳۲ میلیون و ۸۶۹ هزار بشکه در روز عنوان شده است که برخلاف توافق این سازمان برای کاهش تولید، از افزایش روزانه ۳۳۶ هزار و ۱۰۰ بشکه‌‌ای نسبت به ماه آوریل خبر می‌دهد. اوپک در ماه آوریل روزانه ۳۱ میلیون و ۸۰۳ بشکه نفت تولید کرده بود.

عربستان نیز در این ماه روزانه ۳۱ هزار و ۸۰۰ بشکه نفت بیش از ماه ژوئن تولید کرده و میزان تولید این کشور به ۱۰ میلیون و ۶۷ هزار بشکه در روز رسیده است.

کشورهای الجزایر، آنگولا، عراق، کویت،امارات و ونزوئلا کاهش تولید داشته اند که بیشترین کاهش مربوط به عراق بوده است اما باقی کشورهای عضو اوپک افزایش تولید داشته اند که بیشترین افزایش مربوط به لیبی با روزانه ۱۵۴٫۳ هزار بشکه بوده است.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

جهان به ۳۳.۴۲ میلیون بشکه در روز از نفت اوپک در سال آینده نیاز خواهد داشت

جهان به ۳۳.۴۲ میلیون بشکه در روز از نفت اوپک در سال آینده نیاز خواهد داشت

اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه‌اش پیش‌بینی خود از میزان تقاضا برای نفت این سازمان در ...