خانه » خودرو و حمل و نقل » ۱۰ هزار میلیارد ریال طرح عمرانی ، زیرساختی و توسعه‌ای در فرودگاه‌های کشور
10 هزار میلیارد ریال طرح عمرانی ، زیرساختی و توسعه‌ای در فرودگاه‌های کشور
۱۰ هزار میلیارد ریال طرح عمرانی ، زیرساختی و توسعه‌ای در فرودگاه‌های کشور

۱۰ هزار میلیارد ریال طرح عمرانی ، زیرساختی و توسعه‌ای در فرودگاه‌های کشور

مه آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، اعلام نمود: ۱۰ هزار میلیارد ریال طرح عمرانی ، زیرساختی و توسعه‌ای در فرودگاه‌های کشور در دست اجرا می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، رحمت‌الله مه آبادی در حاشیه بازدید از طرح تطویل باند فرودگاه یاسوج در جمع خبرنگاران بیان نمود: میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها بین ۲۰ تا بیش از ۹۰ درصد می باشد. افزون بر این طرح‌ها سه هزار میلیارد ریال طرح عمرانی و زیرساختی نیز برای سال جاری در فرودگاه‌های کشور تصویب شده است که این میزان اعتبارعلاوه بر سرمایه گذاری و قراردادهای خارجی با برخی شرکت‌ها و ناوگان حمل‌ و نقل هوایی در کشورهای مختلف جهان تامین شده است.

مه آبادی ضمن اشاره به ایجاد تحولات چشمگیر در حوزه زیرساخت‌های ناوگان هوایی کشور طی ۲ سال گذشته تصریح نمود: این تغییرات گسترده جایگاه ناوبری هوایی کشور را از نظر برخی نهادهای نظارتی همچون سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) ارتقا داده است.

وی آزادسازی نرخ، اصلاح و بازنگری در برخی قوانین دست و پاگیر، ایمن‌سازی و یک‌طرفه کردن خطوط حمل‌ و نقل هوایی، تجهیز و ایجاد زیرساخت‌هایی همچون نصب دستگاه‌های کمک ناوبری را از جمله تحولات و سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده طی دو سال گذشه اعلام نمود.

طرح عمرانی ، زیرساختی و توسعه‌ای در فرودگاه ها

مه آبادی پذیرش پروازهای کشور قطر پس از ایجاد تنش با کشورهای عربی در آسمان ایران را یادآوری کرده و گفت: این مهم در راستای سیاست تنش‌زدایی و ایجاد صلح و ثبات در منطقه بوده است. اگرچه تعداد پروازهای هوایی قطر حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ پرواز به پروازهای کشور اضافه کرده اما این مهم تأثیر چندانی از نظر ارتقای سطح درآمد در ناوگان هوایی کشور نداشته است.

وی در ادامه ضمن تشریح جزئیات عبور پروازهای قطری از آسمان ایران اظهار داشت: تا قبل از این اتفاق، سه خط عمده ترافیکی از قطر انجام می‌شد که یکی از این خط‌ها از دوحه به اروپا و آتلانتیک شمالی و به‌عکس بوده که خطوط تا حدودی بدون تغییر باقی‌مانده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران همچنین گفت: حدود ۳۰ پرواز به سمت اروپای جنوبی در مسیر کشورهای بحرین، عربستان و مصر وارد جنوب اروپا می‌شد که این خطوط پروازی از جنوب شیراز وارد ایران می‌شوند و از مسیر اصلی خلیج‌فارس به اروپا وارد جریان ترافیکی کشورمان شد.

وی ادامه داد: در جریان دوم که جریان ترافیکی مسیر آفریقاست پیش از این از طریق بحرین، عربستان و مصر وارد آفریقا می‌شد، ولی اکنون از جنوب شیراز به سمت بندرعباس وارد شده و تحویل کشور عمان می‌شود و با دور زدن شبه جزیره عربستان به آفریقا می‌رسد.

با بهره‌برداری از طرح تطویل باند باند فرودگاه یاسوج، طول این باند از ۲ هزار و ۶۰۰ متر به سه هزار و ۲۰۰ متر افزایش می‌یابد که امکان نشستن هواپیماهای فوکر ۱۰۰ و متوسط را در این فرودگاه فراهم می‌کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تکمیل فرودگاه‌های نیمه کاره توسط بخش خصوصی کشور

تکمیل فرودگاه‌های نیمه کاره توسط بخش خصوصی کشور

اخیرا خبرهای مهمی از حوزه حمل و نقل هوایی به گوش می رسد ولی موضوعی ...