خانه » سایر » عبور تقریبی از پیک اصلی مصرف آب و برق در کشور
عبور تقریبی از پیک اصلی مصرف آب و برق در کشور
عبور تقریبی از پیک اصلی مصرف آب و برق در کشور

عبور تقریبی از پیک اصلی مصرف آب و برق در کشور

حمید چیتچیان وزیر نیرو، ضمن اعلام این مطلب که تقریبا از پیک اصلی مصرف آب و برق را عبور کرده ایم، بیان نمود: با همکاری خوب صنایع، کشاورزان و مردم توانستیم از مصرف ۴ هزار مگاوات قطعی برق با موفقیت عبور کنیم.

چیتچیان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران ضمن بیان این مورد که صنعت آب و برق از نظر مسائل اجرایی، مدیریتی،‌ صنعتی و فناوری در شرایط بسیار خوبی قرار دارد، در توصیه‌ای به وزیر بعدی این وزارتخانه اظهار داشت: موضوع نگران کننده‌ای که برای آینده صنعت آب و برق وجود دارد ساختار غلط اقتصادی برای آب و برق کشور است. چنانچه که بخواهیم از آینده این صنعت مطمئن باشیم، باید راجع به این موضوع تصمیم گیری شود.

عبور از پیک اصلی مصرف آب و برق با صرفه جویی

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی همچنین با تقدیر از صرفه جویی مردم، صنعتگران و کشاورزان در مصرف طی اعلام کرد: تقریبا پیک اصلی مصرف آب و برق را پشت سر گذاشته‌ایم البته ممکن است به دلیل شرایط جوی با موج جدید گرما مواجه باشیم اما به لطف خدا صنعتگران،‌ کشاورزان و مردم در موضوع مدیریت مصرف بویژه مصرف برق همکاری‌های بسیار خوبی داشتند و ما توانستیم مصرف حدود ۵ هزار مگاوات قدرت تولید شده برق را مدیریت نماییم.

وزیر نیرو تصریح نمود: اگر قرار بود کار طبق روال قبلی صورت پذیرد، با حدود ۴ هزار مگاوات قطعی مواجه می شدیم ولی با کاری که انجام شد وهمکاری صنایع و کشاورزان توانستیم از این میزان خاموشی عبور کنیم.

چیت چیان همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه بعد از دوران وزارت به چه کاری مشغول خواهد شد، پاسخ داد: راه خدمت بسته و منحصر به مسئولیت وزارت نمی باشد. ان‌شاء‌الله در دوران پس از وزارت خدمت دیگری انجام خواهم داد.

وی در پایان بیان داشت: امیدوارم با رای بالای نمایندگان محترم مجلس به وزیر پیشنهادی،  کار در دولت دوازدهم نسبت به دولت یازدهم به صورت بهتری ادامه پیدا کند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

طیب نیا و حجتی موفق ترین اعضای تیم اقتصادی دولت یازدهم

طبق نظرسنجی صورت گرفته در برنامه تلویزیونی پایش که جامعه آماری آن بیش از ۹۰۰ ...