خانه » سایر » عبور تقریبی از پیک اصلی مصرف آب و برق در کشور
عبور تقریبی از پیک اصلی مصرف آب و برق در کشور
عبور تقریبی از پیک اصلی مصرف آب و برق در کشور

عبور تقریبی از پیک اصلی مصرف آب و برق در کشور

حمید چیتچیان وزیر نیرو، ضمن اعلام این مطلب که تقریبا از پیک اصلی مصرف آب و برق را عبور کرده ایم، بیان نمود: با همکاری خوب صنایع، کشاورزان و مردم توانستیم از مصرف ۴ هزار مگاوات قطعی برق با موفقیت عبور کنیم.

چیتچیان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران ضمن بیان این مورد که صنعت آب و برق از نظر مسائل اجرایی، مدیریتی،‌ صنعتی و فناوری در شرایط بسیار خوبی قرار دارد، در توصیه‌ای به وزیر بعدی این وزارتخانه اظهار داشت: موضوع نگران کننده‌ای که برای آینده صنعت آب و برق وجود دارد ساختار غلط اقتصادی برای آب و برق کشور است. چنانچه که بخواهیم از آینده این صنعت مطمئن باشیم، باید راجع به این موضوع تصمیم گیری شود.

عبور از پیک اصلی مصرف آب و برق با صرفه جویی

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی همچنین با تقدیر از صرفه جویی مردم، صنعتگران و کشاورزان در مصرف طی اعلام کرد: تقریبا پیک اصلی مصرف آب و برق را پشت سر گذاشته‌ایم البته ممکن است به دلیل شرایط جوی با موج جدید گرما مواجه باشیم اما به لطف خدا صنعتگران،‌ کشاورزان و مردم در موضوع مدیریت مصرف بویژه مصرف برق همکاری‌های بسیار خوبی داشتند و ما توانستیم مصرف حدود ۵ هزار مگاوات قدرت تولید شده برق را مدیریت نماییم.

وزیر نیرو تصریح نمود: اگر قرار بود کار طبق روال قبلی صورت پذیرد، با حدود ۴ هزار مگاوات قطعی مواجه می شدیم ولی با کاری که انجام شد وهمکاری صنایع و کشاورزان توانستیم از این میزان خاموشی عبور کنیم.

چیت چیان همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه بعد از دوران وزارت به چه کاری مشغول خواهد شد، پاسخ داد: راه خدمت بسته و منحصر به مسئولیت وزارت نمی باشد. ان‌شاء‌الله در دوران پس از وزارت خدمت دیگری انجام خواهم داد.

وی در پایان بیان داشت: امیدوارم با رای بالای نمایندگان محترم مجلس به وزیر پیشنهادی،  کار در دولت دوازدهم نسبت به دولت یازدهم به صورت بهتری ادامه پیدا کند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

انسجام بیشتر تیم اقتصادی دولت دوازدهم با وزرای پیشنهادی

انسجام بیشتر تیم اقتصادی دولت دوازدهم با وزرای پیشنهادی

ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی، درباره ترکیب تیم اقتصادی دولت دوازدهم اظهار داشت: ...