خانه » بانک و بیمه » تعیین تکلیف ۹۸ درصد سپرده گذاران کاسپین طبق گزارش بانک مرکزی
تعیین تکلیف ۹۸ درصد سپرده گذاران کاسپین طبق گزارش بانک مرکزی
تعیین تکلیف ۹۸ درصد سپرده گذاران کاسپین طبق گزارش بانک مرکزی

تعیین تکلیف ۹۸ درصد سپرده گذاران کاسپین طبق گزارش بانک مرکزی

محمدرضا تابش عضو شورای پول و اعتبار، ضمن بیان این مورد که کار ساماندهی تعاونی های غیر مجاز تا پایان شهریور به اتمام خواهد رسید،‌ گفت: طبق گزارش بانک مرکزی تکلیف ۹۸ درصد سپرده گذاران کاسپین تعیین شده است.

تابش، ضمن اشاره به جلسه شورای پول و اعتبار اظهار داشت: در آخرین جلسه شورای پول و اعتبار در دولت یازدهم، معاون نظارت بانک مرکزی گزارشی از نحوه ساماندهی تعاونی‌های غیر مجاز ارائه نموده و ادامه داد: کار ساماندهی آنها آخر شهریور به پایان خواهد رسید. در حال حاضر ۶۰۰۰ تعاونی وجود دارد که ساماندهی آنها تا پایان شهریور به اتمام می‌رسد و تبدیل به موسسه اعتباری یا بانک خواهند شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، روز چهارشنبه جلسه‌ای به ریاست دکتر پزشکیان برگزار شده تا نتایج به رئیس قوه قضائیه منعکس شود و این دو درصد باقی مانده هم با نظر قوه قضائیه تعیین تکلیف شوند.

تعیین تکلیف سپرده های زیر ۱۰۰ میلیون تومان سپرده گذاران

وی همچنین گفت: بنا به گزارش معاون نظارت بانک مرکزی سپرده های زیر ۱۰۰ میلیون تومان سپرده‌گذاران کاسپین تعیین تکلیف شده و از مرداد ماه کار تعیین تکلیف سپرده‌های ۲۰۰ میلیون تومانی نیز شروع خواهد شد. همچنین از نظر تعداد، ۹۸ درصد سپرده‌گذاران کاسپین تعیین تکلیف شده‌اند.

تابش تصریح نمود: مجموعه اقداماتی که باعث می‌شود به نرخ سود بانکی ۱۵ درصدی برای سپرده گذاران و ۱۸ درصدی برای تسهیلات ۱۸ برسیم،‌ می توان به کنترل پول‌های معقول پرداختی توسط تعاونی‌های غیر مجاز، هماهنگی در انتشار،  میزان و توزیع اوراق مشارکت،‌ چگونگی برقراری توازن بین بدهی‌های بانک ها و بانک مرکزی و میزان تسهیلات دهی بانک‌ها امیدوار بود که با تمهیدات اندیشیده شده در آینده‌ای نزدیک نرخ سودهای بانکی به نرخ مصوب شورای پول و اعتبار خواهد رسید.

این نماینده مجلس در پایان ضمن اشاره به طرح پیشنهاداتی برای اصلاح قانون بانکی در راستای سامان بخشی به وضعیت بانک‌ها بیان نمود: مقرر شده است این اصلاحات به صورت لایحه یا طرح تقدیم مجلس شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بانکها نباید دور زدن نرخ سود را به حساب زرنگی بگذارند

بانکها نباید دور زدن نرخ سود را به حساب زرنگی بگذارند

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه بانکها نباید دور زدن نرخ سود را به حساب ...