خانه » اخبار جهان » آینده روشن صنعت فولادی و معدنی ها با رشد قیمت فلزات جهانی
آینده روشن صنعت فولادی و معدنی ها با رشد قیمت فلزات جهانی
آینده روشن صنعت فولادی و معدنی ها با رشد قیمت فلزات جهانی

آینده روشن صنعت فولادی و معدنی ها با رشد قیمت فلزات جهانی

فردین آقابزرگی مدیرعامل کارگزاری بانک آینده، در مورد آینده صنعت فولادی و معدنی ها اظهار داشت: برخی منابع بررسی شده پیش بینی می کنند که از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۲۰ میانگین نرخ رشد ارزش صنعت معدن ۱۲ درصد خواهد بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، آقا بزرگی در باره آینده صنعت فولادی و معدنی ها بیان نمود: افزایش قیمت های جهانی و کامادیتی طی یک ماه اخیر به صورت پی در پی و بی وقفه رشد داشته است که برای نمونه فولاد را نام برد که هم اکنون سقف ۱۶ ماهه قیمت جهانی خود را به ثبت نموده است.

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در ادامه بیان داشت: با توجه به وجود احتمال تداوم نسبی روند افزایشی قیمت فلزات، پیش بینی می شود بهبود وضعیت عملیاتی و نیز سود و زیانی شرکت های فعال در این صنعت در داخل کشور به تدریج اتفاق افتد.

آینده روشن صنعت فولادی و معدنی ها

آقابزرگی همچنین افزود: به دلیل حساسیت موجود از حیث احتمال نوسان غیر قابل پیش بینی متاثر از مسایل سیاسی و یا اقتصادی داخلی و جهانی، احتمال می رود بازار به مرور به آن واکنش نشان دهد .

این کارشناس بازار سرمایه تصریح نمود: تقاضای کشورهای اثر گذار بر تقاضا نظیر چین و آمریکا و افزایش مصرف فلزات بدلیل انجام پروژه های ساختمانی و عمرانی در داخل کشور، همچنین پوشش بخش عمده ای از تولیدات توسط کشورهایی که خود مصرف کننده همان محصول می باشند باعث ایجاد شکاف بین عرضه و تقاضا در این صنعت شده است و احتمال تداوم روند افزایش را بیشتر می نماید.

آقابزرگی در انتها خاطرنشان ساخت: برخی منابع مطالعاتی پیش بینی می کنند از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۲۰ شاهد میانگین نرخ رشد حدود ۱۲ درصدی برای ارزش صنعت معدن خواهیم بود و نسبت به کاهش ۹ درصدی طی دوره ۴ ساله قبل بسیار با اهمیت می باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

واگذاری پروژه های جدید به بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست

واگذاری پروژه های جدید به بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست

طبق اظهارات عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی و صنایع معادن تهران، تا زمانی که بخش‌خصوصی ...